NOVINKY

Poslední novinky a události v našem klubu

Rozhovor

Máte za sebou první ostrý zápas. Užil jste si ho?
Hlavní je, že jsme vyhráli. Obrovskou radost mi udělali i fanoušci! Přišlo jich hodně, návštěva mě mile překvapila. Je vidět, že lidi fotbal tady zajímá. Dorazily rodiny s dětmi, přišly i ženy. Jsme byli šťastní, fotbal děláme pro diváky. Chceme, aby se vraceli, a abychom k nám lákali stále více dětí. Chceme se prezentovat dobrým fotbalem.
Byl to náročný zápas?
Bylo to těžké, hrálo se na náročném terénu, kluci ale bojovali jeden za druhého, je to cenné vítězství. Během utkání jsme přišli o dva důležité hráče, dali jsme do toho ale maximum. Šumperk neměl ani jednu šanci, naopak my jsme měli ještě několik dalších příležitostí, ze kterých jsme mohli skórovat.
Jak se vám líbil herní projev nově se tvořícího týmu?
Mužstvo je nové, dáváme se do kupy, ale mělo to kvalitu. Věřím, že až budou všichni zdraví, a ještě více si to sedne, budeme ještě lepší. Tvoříme nový tým, v létě chceme ještě posílit. Teď jsou zranění a je to komplikace.
Co Jan Laštůvka, který se stal nejvýraznější osobností týmu?
Je to profík. Motivuje ostatní, je lídrem v kabině i na hřišti. Kluci se od něj mají co učit, je to osobnost a skvělá posila. Ještě bychom k němu potřebovali jednoho takto zkušeného hráče.
Proti Šumperku jste přišli o dva hráče, další jsou na marodce. Budete ještě teď posilovat?
Od pondělí mám telefon na uchu. Řeším, kdo by nám pomohl. Skoupý bude mimo hru asi měsíc, příště nebude nejspíš ani Heller. Řeším to, přestupní okno máme do konce měsíce.
Před příchodem do Havířova jste působil v Řepištích. Tady jsou ale podmínky asi úplně jiné, že?
To se nedá srovnat. Kluci tady mají saunu, vířivku, velký krásný stadion, umělku. Super zázemí.
Každý vás favorizuje, jaké ambice máte na jaro?
Na Hlubinu nám chybí 9 bodů. Mají náskok a kvalitní kádr. Kdyby to pokazili, byl by to zázrak. Chceme budovat tým, máme na to několik měsíců. Pak ho vhodně doplnit a od léta hrát o postup do MSFL.
Nemáte jen nové hráče, ale i realizační tým. Líbí se vám jeho práce?
S realizačním týmem jsme nadmíru spokojeni. Funguje skvěle, na první zápas zvolili perfektní sestavu i taktiku. O trenéra Mrázka a jeho realizační tým se rozhodně můžeme opřít.