NOVINKY

Poslední novinky a události v našem klubu

POZÁPASOVÉ ZHODNOCENÍ – 16.KOLO

„Nový“ Havířov v úvodním jarním divizním kole porazil Šumperk. O výhře týmu trenéra Tomáše Mrázka rozhodl Tomáš Wojnar

Fanoušci, kteří na stadion dorazili, byli zvědaví, v jaké sestavě Havířov na trávník vyběhne.

V bráně nechyběl Jan Laštůvka, kvůli zranění však nenastoupil Jan Schaffartzik. Předčasně museli střídat i Lukáš Skoupý a taky Jakub Heller

„Vzhledem k těmto okolnostem jsme za 3 body moc rádi,“ uvedl po zápase trenér Mrázek. Utkání se navíc hrálo na těžkém terénu. „Bylo to pro oba týmy stejné, my však máme hru postavenou na tom, že chceme hrát kombinačně. Šumperk byl každopádně hodně těžkým protivníkem,“ dodal.

O osudu utkání rozhodla 15. minuta. Po povedené kombinaci se dostal odražený míč k Wojnarovi a ten ho uklidil do sítě. Na druhé straně předvedl několik důležitých zákroků Laštůvka.

„První zápas bývá vždy důležitý a složitý. Byl to velký tlak a velká očekávání. Došlo tady ke spouště změn a nebylo to jednoduché, jsem ale moc rád, že jsme to zvládli,“ prohlásil Mrázek

Šumperk je i po porážce v tabulce stále před sedmým Havířovem, ale už jen o bod. „Byl to od nás poctivý výkon. Na terénu nám sice míč někdy skákal, ale hráli jsme poctivě v bloku. Kluci utkání zvládli na hranici svých fyzických možností,“ pochválil své svěřence Mrázek.

Havířov měl i další šance, které neproměnil. Těsný náskok však domácí uhájili a mají důležité body. „Jsem spokojený, skvělý start,“ uzavřel Mrázek.

Havířov – Šumperk 1:0 (1:0)

Branka: 15. Wojnar.

Rozhodčí: Mikeska – Jurajda, Trigas. ŽK: Laštůvka, Wojnar. Diváci: 550.

Sestava: Laštůvka – Remiáš, Skoupý (51. P. Kundrátek), Jež, Michalčák – Večeřa, L. Kundrátek, Wojnar – Zaremba, Heller (30. Hamrozi), Bewene. Trenér: Marázek.