FC Vítkovice – MFK Havířov 5 : 3 (1 : 2)

MSDD-E mladší30.4.2023 12:15 hod, hřiště v Markvartovicích

FC Vítkovice – MFK Havířov5 : 3 (1 : 2)

Sestava: Dang – Hofer, Žuška, Zálejský, Carter, Surma (K), Stojmenovič, Mirga, Bartoš, Bílý, Grobař

Náhradníci: Lang, Procházka, Pecánek, Bubík, Ševěček

Rozhodčí: Jurygáček

Zápas proti prvnímu celku tabulky začal pro nás obdrženým gólem ve 13. minutě, kdy skóroval domácí hráč po samostatné akci z levé strany. Ve 20. minutě se ale dostal k míči před šestnáctkou náš Bílý a z otočky krásným gólem vyrovnal. Postupně jsme získávali více míčů a začali ohrožovat branku soupeře. Náš tlak vrcholil a v 29. minutě zahrával Carter přímý kop a Stojmenovič hlavou nás dostal do vedení. Soupeř do konce poločasu na nás nic nevymyslel a po poločase jsme vedli 1:2.Druhý poločas začal podobně jako první – domácí hráč utekl úplně sám a vyrovnal na 2:2.Přesto jsme se nedali a v 61. minutě nádherně přihrál Surma Bílému a ten nás opět uvedl do vedení 2:3. Bohužel v 70.minutě po přímém kopu a následující dorážky domácí srovnali na 3:3. Konec zápasu už pak patřil domácím, kteří dvěma góly ukázali svoji zkušenost. Přes porážku musím kluky pochválit, protože tato hra proti prvnímu celku tabulky patřila k tomu nejlepšímu, co jsme na jaře doposud předvedli.

Trenér: Martin Svoboda