Výhra s Petrovicemi mohla být výraznější

Výhra s Petrovicemi mohla být výraznější

V poslední domácí přípravě jsme zdolali petrovickou Lokomotivu o jediný gól, i když jsme měli výrazně více ze hry.

MFK HAVÍŘOV – LOKOMOTIVA PETROVICE 3:2 (3:1)

Od počátku jsme se chopili iniciativy a měli i více šancí. Po brance Wojnara jsme se ujali vedení, ale hosté dokázali z rychlého protiútoku vyrovnat. Ještě do přestávky jsme si vypracovali po pěkných akcích dvoubrankové vedení.

Ve druhé části se náš tlak ještě zvýšil, ale chyběla nám lepší koncovka. Hosté hrozili jen z ojedinělých protiútoků, ale i tak mohli paradoxně dosáhnout na remízu, když snížili z penalty a pak po nedůslednosti naší obrany dokázali ještě nepříjemně zahrozit. Indiáni se přitom dobře pohybovali a hráli i dobře kombinačně. Jenže všechny velké šance zahodili, takže se radovali z těsné výhry.

„Byl to úplně jiný zápas než předchozí s Rakušany, protože naše role byla opačná. Teď jsme to byli my, kdo musel tvořit hru do zformované obrany, a to je vždy složitější. Sice jsme měli celý zápas míč na kopačkách, ale finální fázi jsme řešili špatně. Soupeř nás naopak dvakrát úplně jednoduše potrestal. Proto jsme z mého pohledu neodehráli nejlepší zápas, ale taky ne nejhorší. Viděl jsme tam spoustu dobrých věcí, které zahřejí fotbalového diváka, ale samozřejmě i ty špatné, a na nich musíme zapracovat a odstranit je, ať už v defenzívě nebo ofenzívě. My víme, co nás trápilo a rozebereme si to za uzavřenými dveřmi. Víc neprozradím, abych nedával recept soupeřům,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Branky: Wojnar, Malchárek, vlastní.

Sestava: Směták – (46. Přibyl) – Chlopek, Igbinoba, Zbavitel – Klejnot, Wojnar (55. Bajzath), Zupko (55. Velčovský) – Dawid (55. Ševčík), Malchárek (55. Baran), Förster.