NOVINKY

Poslední novinky a události v našem klubu

U11 – Mezinárodní turnaj v Bohumíně

V neděli 16.1. 2020 se U11 trenérů Kielara a Fukaly zúčastnila mezinárodního turnaje pořádaného polskou fotbalovou akademii z Tworkowa. Ta má bohaté zkušenosti s organizací, a ty se promítly i v neděli. Pozvány byly renomované mládežnické akademie okolních polských ligových týmů (Rybnik, Raciborz, Jastrzebie, Bielsko – Biala…). Z Česka MFK Karviná a my.“Polský turnaj“ se paradoxně odehrával v Bohumíně (jako každý rok). Hrálo se v hale u aquacentra na Bosporu a to paralelně na dvou hřištích, ač s odlišným podkladem. Zápasy proto měly spád. Hrálo se systémem „každý s každým“ v 16 – ti minutových utkáních. Naši kluci prezentovali velmi dobrou připravenost. Fyzicky i technicky vůbec nezaostávali za žádným z mužstev a tak často rozhodovalo štěstí, nebo jediná hrubka v obraně. Všechna družstva byla vzácně vyrovnaná, čemuž odpovídaly i výsledky. My 4x prohráli 2:1, jednou stejně vyhráli a přidali výhru 3:1 a remízu s domácím týmem. V celkovém součtu nám v takto silné konkurenci patřilo 6. místo. Škoda posledního zápasu, kdy jsme vedli 1:0 s pozdějším vítězem a v koncovce dostali dva goly. Celkově lze hodnotit vystoupení jako hodně povedené. Kluci zaslouží absolutorium. Nejlepším hráčem mužstva byl po zásluze vyhodnocen Niko Klášai. Jedinou kaňkou je zranění Mikiho Knapíka hned v 1. zápase.

Na soupisku bylo možno vepsat pouze deset hráčů:Lukáš Suranovský, Pepík Daněk, Mikuláš Knapík, Kryštof Kielar, Míša Delong, Niko Klášai, Danek Dluhoš, Honza Nanár, Tomáš Suchý, Patrik Černý.

Hra v tělocvičnách není naši prioritou. Jde spíše o zpestření tréninkového drilu a přípravu na jaro. Nicméně v nejbližší sobotu nás čeká III. kolo Krajské zimní ligy, kde jsme ve špičce s bilancí 9 výher a jedné remízy.

Důležité je, aby se nám vyhýbala zranění a pandemie. Věříme, že na jaro budeme dobře připraveni a potvrdíme skvělou formu z podzimu.

Pavel Fukala