ROZHOVORY

Novým sportovním manažerem havířovského klubu se stal Pavol Bugáň. Ten má s klubem velké ambice.

Pavol Bugáň se naposledy angažoval v Řepištích, které dovedl až k historickému postupu do divize. Teď je před ním nová mise v Havířově. A opět míří vysoko.

Kvalitní mládež i postup do MSFL, takové jsou plány nového sportovního managera.

Co vás do Havířova přivedlo?
Poté, co jsem skončil v Řepištích, mě oslovilo několik klubů. Jedním z nich byl taky Havířov, se kterým jsem si pak plácl. Stal jsem se sportovním manažerem A týmu, který chceme dostat do MSFL. Budu ale pomáhat taky mládeži.

Kam byste chtěl mládež posunout?
Chceme ji zkvalitnit a posunout, aby byla na dobré úrovni. Plány máme velké, chceme mládež dostat do vyšších soutěží. Taky je třeba zkvalitnit trenéry, aby měli licenci a byli kvalitní. Cílem je, abychom si z vlastní líhně vychovávali hráče do našeho A týmu. Naši devatenáctku převzal Filip Racko, který trénoval Vratimov. Chceme tady nastartovat takové podmínky, aby hráči nechodili do jiných klubů a zlepšovali se u nás.

Vidíte už teď v mládeži někoho, kdo by se jednou mohl posunout do mužského týmu?
V naší U19 jsou určitě hráči, kteří by se do áčka jednou mohli podívat. Dostanou šanci v trénincích i v přípravě, buď v zimě, nebo v létě. Uvidíme, jak na tom budou.

Zmínil jste postup mužů do MSFL. Kdy se do ní chcete dostat?
Teď skládáme tým. Někdo odešel, kádr proto musíme doplnit. Na jaře určitě budeme silní, je tam ale nějaká ztráta, tak uvidíme, kolik toho stihneme umazat. Pokud se nám nepovede postoupit letos, tak v příštím ročníku na postup pojedeme určitě.

Přivedli jste Jana Laštůvku. Jakou máte domluvu? Bude k dispozici na všechny zápasy?
V Baníků zůstává trenérem mladých gólmanů, každopádně když mu to zdraví dovolí, bude u nás na všechny zápasy. Budeme tady mít dva kvalitní brankáře, pak už je to v režii trenéra. Zachytají si oba, nicméně jedničkou bude určitě Laštůvka.

Sháníte i další posily?
Určitě! Přivedeme další kvalitní hráče, myslím, že v zimě přijde šest až osm nových fotbalistů. Musíme počkat, až je budeme mít potvrzené. Pak je představíme na našich stránkách a sociálních sítích.

Chcete přivést i hráče, které jste měl v Řepištích?
V kádru jsme měli hodně kvalitní fotbalisty. Problémem je, že už teď nemohou přestoupit. Budeme je sledovat, uvidíme, jak na tom budou výkonnostně v létě.

Havířov má nového trenéra. Co si od Tomáše Mrázka slibujete?
Je to mladý, ambiciózní a velmi náročný trenér. Vedl mládežnické týmy Opavy, hrál ligu, jsem rád, že ho tady máme. Havířov by pro něj mohl být dobrým odrazovým můstkem. Ostatně, budu rád, když se od nás hráči i trenéři budou dostávat dál. Ať se u nás vyhrají, zkvalitní a pak se posunout dopředu.

Chtěl byste na závěr něco vzkázat havířovským fanouškům?
Chceme lidi přivést na stadion. Fotbal děláme pro ně a byli bychom rádi, kdyby jich na zápasy chodilo co nejvíc. Budeme moc rádi, když nás budou podporovat v co nejvyšším počtu. Je před námi nová výzva, na kterou se moc těšíme.