NOVINKY

Poslední novinky a události v našem klubu

Rozhovor s trenérem

Posily by měly tvořit více než polovinu základní sestavy, říká trenér Mrázek
Havířovští fotbalisté v neděli vstoupí do jarních bojů v divizi. Ještě předtím, než rozehrají svůj domácí zápas proti Šumperku, jsme vyzpovídali trenéra Tomáše Mrázka.
Zimní příprava je u konce. Jaká byla?
Byla dlouhá, v klubu se prostřídala spousta hráčů. Někdo odešel, naopak přišlo hodně posil. Věřím, že jsme připraveni.
V generálce s Karvinou B jste sice prohráli, výkon vám ale musel udělat radost, že?
Karviná má kvalitní mančaft, ne nadarmo vedou třetí ligu. Nějaké chyby jsme si ukázali na videu, ovšem myslím, že jsme obstáli. Kluci to zvládli velice dobře.
Víte už, kolik z posil se dostane do základní sestavy?
Budou tvořit více než polovinu sestavy…
Jak se vám povedlo spojit dohromady hráče, kteří v Havířově zůstali, s novými posilami?
Myslím, že se to povedlo. Je fajn, že tady zůstali hráči, kteří tvořili jádro týmu, nové posily se na ně nabalují. To se ukáže třeba v zápasech, kdy se nám nebude tolik dařit.
Jste stavění do role favorita, vnímáte to?
Jestli si někdo myslí, že tady všechny přejedeme? Tak lehké to nebude. Čeká nás obrovsky těžká práce. Sám jsem zvědavý, jak proti nám budou týmy hrát.
Nejvýraznější zimní posilou je Jan Laštůvka. Jakou máte domluvu? Bude chytat každý zápas?
Jeho prioritou je trénování v Baníku. Máme však i druhého kvalitního gólmana, Jirka Prokel prostor určitě dostane. Rozhodně to nebude tak, že by celé jaro proseděl mezi náhradníky.
I vy jste v Havířově nováčkem. Zažil jste už někde tak velkou proměnu kádru?
Ne, to ještě ne. Myslím, že je fajn, že tým můžeme tvořit podle svého obrazu. Nejsme Liverpool, abychom mohli ukázat na každého hráče, ale je fajn, že nějaké možnosti máme. Pan Bugáň má o hráčích obrovský přehled. Všichni, kteří v zimě přišli, jsou kvalitou na vysoké úrovni.
Jakým herním stylem byste se na jaře chtěli prezentovat?
Chceme hrát náročným stylem, čemuž jsme přizpůsobili i přípravu. Nechceme čekat vzadu, ale napadat a hrát aktivně, abychom přilákali i diváky.
V prvním jarním kole vás čeká Šumperk. Co od zápasu čekáte?
Viděl jsem několik jejich zápasů, je to kvalitní soupeř. Mají spoustu mladých kluků, kteří prošli Sigmou, stejně jako jejich trenér, který působil u mládeže v Olomouci. Nebude to jednoduché, první kola jsou navíc zrádná. Přistoupíme k tomu zodpovědně!