NOVINKY

Poslední novinky a události v našem klubu

MFK Havířov Žlutá – SK Horní Suchá 12:10

MFK Havířov Žlutá – SK Horní Suchá 12:10

Sestava: Kýpus Kristián (B), Blaszcok Matěj, Dospiva Radovan, Horvát David (K), Kočner Filip, Lauber Daniel, Nožička Tomáš, Šimek Adam, Valášek Sebastián.

Branky: Horvát 5, Šimek 2, Kočner 1, Blaszcok 1, Dospiva 1, Nožička, Valášek 1. Žlutí slaví výhru hned druhý zápas a ještě na domácí půdě!

Dne 19.9.2022 jsme měli tu čest odehrát první domácí zápas na hlavním hřišti, kdy jsme odehráli utkání se soupeřem, který nám dal pořádně zabrat. Výsledek byl po celé utkání těsný, kdy o vítězi rozhodlo především to, kdo chtěl vyhrát více a to byli rozhodně indiánci. Věřím, že kdyby bylo potřeba, indiánci by hráli až do tmy. Naše góly jsme museli vydřít, protože byl soupeř fyzicky o hlavu větší, což není zanedbatelný rozdíl. To však indiánky nezastavilo a tam, kde jim chyběla fyzická síla, o to více dřeli. Zápas byl plný fotbalových akcí, kdy padlo celkem 22 gólů. Nás podržel náš vynikající brankář, který nejen že vychytal spoustu šancí soupeře, ale také svou rozehrávkou spoustu šanci vytvořil, kdy naši útočníci z takových skórovali. Nutno podotknout, že výkon brankáře hostů byl taktéž výborný a indiánkům pochytal spoustu šancí. Jako trenér malých indiánku jsem na ně velmi hrdý a to především za to, s jakým nasazením utkání odehráli a zaslouženě vyhráli. V tomto utkání indiánci nasbírali spoustu zkušeností, radosti z fotbalu a těšíme se na soupeře, kdy se utkáme s Karvinou. Obrovské poděkování patří taktéž rodičům především za to, jaké zázemí mě, jako trenérovi a dětem vytváří. Taktéž jim děkuji za to, že v nepříznivém počasí neskovávají děti doma u televize a berou je mimo jejich komfortní zónu, kde se výrazně zlepšují. Malí indiánci i přes nepřízeň počasí a těžkého soupeře nechali na hřišti vše a zaslouženě vyhráli. Můžou slavit. Fotbalu zdar.

Za MFK Havířov Marek Šimek