MFK Havířov vs 1.FC Viktorie Přerov 2:1(1:1)

Branky: Marek Kožusznik ⚽️ 15’⚽️ 90’

Sestava: 33 (B) Stanislav Palosz 2 Patrik Tuizal3 Ondřej König4 Filip Venglář 5 Bogdan Stojmenovič 6 Bednař Adam 🟨 75’7 Ondřej Adamczyk 8 Dominik Lakomý 11 Marek Kožusznik 14 Matyáš Čipel15 (K) Alex Kisza

Náhradníci: 9 Josef Draxler 10 Jakub Nováček13 Adam Kosterec 16 Michael Carter 20 Vojtěch Korabečný

Zhodnocení zápasu trenéra Petra Samce

Po nevydařeném utkání s Vítkovicemi, kdy jsme díky hrubým chybám ve druhém poločase ztratili dobře rozhrané utkání, jsme nastoupili tentokráte na domácí půdě, a to proti silnému týmu Přerova, nacházejícímu se na druhé příčce naší tabulky. Soupeř od začátku využíval dlouhých nákopů na své urostlé útočníky, ale naše obrana byla tentokráte pozorná a do žádných větších šancí soupeře nepouštěla.Byli jsme to naopak my, kteří téhle herní činnosti využili k překonání středu hřiště a Kožusznik krásným lobem překonal výše postaveného brankáře soupeře. Poté nás podržel brankář Palosz, který vytáhl nebezpečnou hlavičku z malého vápna nad břevno. Přestože byl soupeř více na míči, do poločasu si už stejně jako my žádnou stoprocentní šanci nevytvořil. Druhý poločas pro nás začal hrozivě, protože po dvou minutách soupeř po rohovém kopu a našem nedůrazu srovnal skóre na 1:1, což mu dodalo sebevědomí a trochu nás zatlačil do defenzívy. Po chvíli si vytvořil vyloženou šanci po průniku středem hřiště, ale naštěstí neproměnil. My jsme se snažili po zisku o rychlé protiútoky a při jednom z nich chtěl Kisza opět přelobovat vysoce postaveného brankáře, ale střela mu nesedla a skončila mimo branku. V 75 minutě byl sice po druhé žluté kartě na bojujícího Bednáře vyloučen hráč hostí, ale obraz hry se vzhledem ke kvalitám soupeře nějak výrazně nezměnil. Až přišla 90 minuta, kdy Kožusznik vystihl rozehrávku soupeře a tváří v tvář brankáři zachoval klidnou hlavu a po kličce vybíhajícímu gólmanovi rozhodl utkání střelou do prázdné branky.