NOVINKY

Poslední novinky a události v našem klubu

Lukáš SKOUPÝ – Je tady správný „mix“

Havířovský kádr prošel během zimy velkou obměnou. Jedno se ale nemění – k lídrům týmu bude i nadále patřit pětatřicetiletý Lukáš Skoupý, který je služebně nejstarším hráčem MFK.

Skoupý hraje za Havířov už od roku 2013. Za tu dobu už toho zažil hodně. Změny, které v Havířově probíhají během zimy, s ním proto nijak neotřásly. „Změny k fotbalu patří, tak to ve sportu prostě chodí,“ řekl. „Každopádně noví kluci zapadli moc dobře. Myslím si, že budou kvalitním doplněním našeho kádru,“ dodal.

Havířov přezimoval na osmém místě. V minulých sezonách nebyl zvyklý hrávat v horních patrech, to by se teď ale mělo změnit. „Je to jedna z věcí, na kterou se těším. Na první Hlubinu ztrácíme devět bodů, kdybychom je na jaře porazili, tak už je to jen o šest. Určitě ztratí i další body, ovšem ani my nemůžeme čekat, že jarem projdeme bez jediného zaváhání,“ prohlásil Skoupý.

Havířovský tým bude během jara pod ostrým drobnohledem. „Budeme bráni za favority a týmy se na nás budou chtít vytáhnout, ale my musíme zůstat nohama na zemi. Nesmí nám to zamotat hlavu! Nemůžeme čekat, že všechno půjde samo, musíme pořádně makat,“ nabádá zkušený fotbalista.

Do Havířova v zimě přišli Jan Laštůvka, Jan Schaffartzik nebo Erik Puchel, kteří mají ligové zkušenosti. V kádru ale zároveň figurují i talentovaní mladíci. „Ti by nám zkušeným měli pomoct svou dravostí. Myslím, že je tady namíchaný správný fotbalový mix,“ pochvaluje si Skoupý. V Havířově se zlepšily i podmínky okolo fotbalu. „Už za tu krátkou chvíli je poznat, že to jde nahoru,“ dodal.

Od změn, které v Havířově probíhají, si hodně slibují i fanoušci. „Sleduju, co píšou na sociálních sítích. Myslím, že změny vítají jako žádané. Věřím, že nás budou chtít vidět v novém kabátě, a že nás podpoří,“ přeje si zkušený fotbalista, který do Havířova přišel z Vratimova.

Havířovští v přípravě odehráli zatím tři přípravné zápasy. V tom prvním nestačili na třetiligový Třinec, pak porazili divizní Vsetín a slovenskou Tepličku. „Ukazuje nám to, že jdeme správným směrem, tréninkově i zápasově,“ těší Skoupého, který si pochvaluje i práci nového trenéra Tomáše Mrázka. „Je to mladý kluk, o něco málo starší než já. Každopádně jako trenér je kvalitní, všechno má hlavu a patu. Má lidský přístup, ptá se nás na zpětnou vazbu. Za mě to funguje skvěle,“ uzavřel.