NOVINKY

Poslední novinky a události v našem klubu

Generálka na mistráky se vydařila.

V pátek 20.8. na MFK zavítala starší přípravka z Hlučína. Mezi urostlými kluky byla i dvě ještě větší děvčata. Jak si poradí naši o hlavu menší chlapci?Poradili si skvěle. Hrálo se 3 x 20 minut. V 1. části jsme tápali, snad to byl respekt před fyzicky silnějším týmem? Branka v naší síti nás ve druhé části vyburcovala k aktivitě směrem dopředu a záhy se to projevilo na skóre. V náš prospěch. Dvě vyrovnané pětky si vypracovaly řadu šancí, zapomínajíc někdy na bokem číhající hráče soupeře. V posledním dějství se obraz hry nezměnil. Snad pod dojmem, že se nám nemůže nic stát jsme poslední 3 minuty vyrobili 3 hrubky s věnováním lehkého skórování a soupeř nás nemilosrdně trestal. O vítězství jsme však nepřišli a mohli si tak zazpívat vítězný chorál.Zápas nám ukázal, že na sezonu jsme dobře připraveni. Největší pokrok je asi v mentálním nastavení. Ti co zápasy většinou odstáli jsou dnes dalšími platnými členy kolektivu. Dřou a bojují po celé ploše tak jak to má být. Většina kluků se opět fotbalově výrazně posunula. V některých jsme probudili to, co v nich spalo. Další kluci, jenž se ještě na jaře výrazně neprojevovali, se dnes podílejí na krásných akcích, střílejí góly, ale i pracují pod míčem v obranných činnostech. Je to především v hlavách, tréninkové píli, poctivosti a také v morálně – volních vlastnostech. Kádr se stabilizoval. Naše práce však zdaleka nekončí – ba naopak – teprve začíná. Kluci mají vše před sebou.

Trenér: Pavel Fukala