2. kolo 2024/2025 OPA-HAV

SFC Opava B 2 - 3 MFK Havířov
10 Srp 2024 - 10:152. kolo 4.MSL FK Velké Hoštice

Drama se šťastným koncem. Havířov porazil Opavu B

První venkovní divizní utkání letošního ročníku havířovští fotbalisté zvládli. Na půdě Opavy B vyhráli 3:2. Indiáni navázali na výhru nad Frenštátem a opět dali tři góly. Tentokrát ale i dvakrát inkasovali. Hosté vstoupili do utkání dobře a po půl hodině hry vedli. Faulovaný Teplý sice neproměnil pokutový kop, z následné dorážky ale otevřel skóre. O pár sekund později pak Heller našel Wojnara a bylo to 2:0.

„Za stavu 2:0 nám nebyl uznán regulérní gól, následně jsme neproměnili samostatný nájezd. To byly situace, kterými jsme měli soupeře definitivně dorazit a utkání v pohodě dohrát,“ řekl havířovský kouč Tomáš Mrázek.

To se ale nestalo a ve druhém poločase se na place ještě odehrálo drama. Opava sice hrála v deseti, domácí Blatný ale v 69. minutě snížil a o pět minut později dával na 2:2. „Opava se dostala na koně. Od vyloučení domácího hráče jsme si mysleli, že to půjde samo. Bylo tam vidět podcenění, což se nám málem vymstilo,“ uznal Mrázek.

Nakonec však utkání mělo pro Havířov šťastný konec. Čtyři minuty před koncem se střela Kuzmanoviče odrazila od Teplého a ten svou druhou brankou v utkání rozhodl. „Naštěstí se ukázalo, že tým má charakter i obrovskou vnitřní sílu,“ pochválil Mrázek své svěřence. „Vzhledem ke zkušenostem, které v týmu máme, jsme ale měli utkání zvládnout lépe. Z průběhu utkání po vyloučení soupeře ze druhé půle jsem mírně rozladěný, ale za vítězství a tři body jsem pochopitelně moc rád,“ dodal kouč Indiánů.

4R     Doba hry:45+1 ; 45+4 Povrch hr. pl.:Tráva
DFA PIŇOS Karel 68020084 Zápis vložil: Jurajda David (00040562)

Kaizar Patrik 91041602 58
Červená karta během zápasu, Druhé napomenutí během utkání, 1. ŽK – NCH – zmaření slibně se rozvíjející útočné akce soupeře strčením soupeře zezadu do zad. Nařízen PK. 2. ŽK + ČK – NCH – držení soupeře zezadu v nepřerušené hře bez možnosti a úmyslu hrát míč, čímž projevil nedostatek respektu ke hře.
Pospěch Zbyněk 82101579 B
Červená karta B, Hrubé nesportovní chování, HNCH – Udeření láhví, kterou držel v ruce do obličeje hostujícího AT1 po skončení 1. poločasu při odchodu do kabin cca na středu HP, kdy došlo ke slovní konfrontaci s hostujícím AT1, a následně k udeření.

Zpráva rozhodčího

Vyjádření k vyloučení: V poločase udělena ČK domácímu AT1 Pospěch Zbyněk (82101579) za HNCH – udeření láhví, kterou držel v ruce do obličeje hostujícího AT1 při odchodu do kabin cca na středu HP. OT byl udělen na základě intervence DFA, který uvedenou viděl z hlavní tribuny a následně nám ji sdělil v kabině R (viz zpráva DFA).
V 31´ udělena 1. ŽK – NCH – zmaření slibně se rozvíjející útočné akce soupeře strčením soupeře zezadu do zad. Nařízen PK. V 58´ udělena 2. ŽK + ČK – NCH – držení soupeře zezadu v nepřerušené hře bez možnosti a úmyslu hrát míč, čímž projevil nedostatek respektu ke hře. Tato situace se stala na polovině HP.

Zranění: NE, Předat STK: NE, Předat DK: ANO, Předat KR: NE, Konfrontace: NE