Starší žáci vyhráli i poslední zápas podzimu

Krajskému přeboru vládnou naši starší žáci – vyhráli všechny podzimní zápasy, zvládli i poslední derby s Karvinou.

MFK HAVÍŘOV U15 – MFK KARVINÁ U14 5:3 (1:2)

„Tohle utkání mělo vše. Kvalitu, obrovské nasazení obou týmů, padali góly. Vše bohužel kazil sedmnáctiletý chlapec v rozhodcovském dresu. Poločas patřil Karviné, která byla aktivnější a taky mnohem rychlejší. Na náš úvodní gól odpověděli proměněnou penaltou a další branku přidali po tečované střele z přímého kopu. To vše znamenalo poločasové vedení hostů. Opět jsme první poločas prospali. Do druhé půle jsme nastoupili aktivněji a v rozmezí čtyř minut skóre otočili na 3:2. Hrál se fotbal nahoru dolů, oba týmy chtěly vyhrát a to dávalo fotbalu potřebný šmrnc. Defenzíva nás i tentokrát držela, fungovala spolehlivě, jen jsme nebyli schopni ze zadu konstruktivněji rozehrávat. Na 3:3 hosté srovnali utěšenou střelou z osmnácti metrů. Tuto střelu náš gólman podcenil a míč mu propadl až do sítě. Na týmu však byla vidět obrovská chuť po vítězství. Šest minut před koncem jsme strhli vedení na naši stranu díky proměněném pokutovém kopu. Následně se Karviná dostala do tlaku, měla spoustu standardních situací, zde při nás stálo štěstí. V závěru nám vyšel rychlý brejk, na jejímž konci Ondra Adamczyk vstřelil náš pátý gól do prázdné brány. Velice těžké utkání, ale to je každé. Klukům patří díky za bojovnost v celé podzimní části, perfektní přístup, a líbiví fotbal, který se snaží hrát,“ řekl po posledním podzimním zápase trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan 2, Adamczyk Ondřej 2, Nikolis Giorgios

Sestava: Palosz Standa (Pražák Adam) – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Čípel Matyáš, Michalčík Adam, König Ondřej, Bednář Adam, Běčák Martin, Toman Vojtěch, Sýkora Milan, Kurečaj Daniel, Volný Matyáš, Adamczyk Ondřej, Nikolis Giorgios.

MFK HAVÁŘOV U13 – MFK KARVINÁ U12 1:1 (0:0)

Branky:Šplíchal Štěpán

Sestava:Kisza O., Kisza J., Sedláček, Šplíchal, Stojmenovič, Carter, Žuška, Imling, Audy.