Výhra v derby nás do MSFL neposunula

Jelikož vyhráli i naši největší konkurenti, raduje se z postupu Dolní Benešov. Lokomotiva padá do krajského přeboru.

LOKOMOTIVA PETROVICE – MFK HAVÍŘOV 1:2 (0:0)

Oběma týmům šlo o hodně, ale ani jeden neměl vše ve svých rukách a musel spoléhat na pomoc dalších týmů. Od počátku jsme měli více ze hry, ale naše akce končily daleko před brankou domácích. Zdlouhavé rozehrávce do stran chyběl moment překvapení. Petrovičtí se pokoušeli o jednoduchý a rychlý přechod. Jelikož se utápěli v nepřesnostech, diváci velkou šanci v první půli neviděli.

Ve druhé půli jsme pokračovali v tlaku a začali otvírat obranu. Toho mohli domácí využít. Patrně rozhodující byl samostatný únik Hanuska, kterého zastavil na poslední chvíli fantastickým návratem stoper Jakub Hottek. Pak se dostal zas obranu střídající Patrik Chlopek. Se šancí nenaložil napoprvé nejlépe, ale míč se k němu odrazil zpět a havířovský hráč ho dokázal u tyče procpat přes bránícího hráče i brankáře do sítě – 0:1.

Lokomotiva  nesložila zbraně. Její hru znatelně zvedl příchod Christophera Bibaka. Velkou šanci spálil po málo vídaném uvolnění Hanusek a pak udeřilo na druhé straně. Förster se trefil přesně k tyči a domácí šance na záchranu klesly k nule. Petrovičtí věděli, že jejich hlavní konkurent prohrává a vítězství by je zachránilo, ale ve zbývajícím čase stačili jen korigovat na konečných 1:2. To je poslalo definitivně do krajského přeboru, ale nám výhra k postupu nestačila. Uspěl totiž lídr divize Dolní Benešov v Hranicích i Kozlovice ve Slavičíně. Nám patří celkově třetí místo, jen bod za celkovým vítězem. S Kozlovicemi pak máme stejně bodů, ale horší vzájemné zápasy.

Branky: 82. Bibak – 69. Chlopek, 77. Förster

Sestava: Směták – Igbinoba, Hottek, Skoupý L. – Klejnot, Omasta, Matučovič (44. Chlopek), Zupko, Wojnar (77. Skoupý K.), Förster (88. Sedláček) – Lišaník.

[Best_Wordpress_Gallery id=“16″ gal_title=“petrovice-mfk“]