19. kolo MSD-F

FC Vratimov 2 - 2 MFK Havířov
29 Bře 2024 - 10:15Stadion Vratimov

Fotbalisté Vratimova sahali v pátečním atraktivním duelu 19. kola divize F s Havířovem po třech bodech, nakonec si museli vystačit po remíze 2:2 s jedním. Vratimov je v tabulce na 5. místě, Havířovu patří 6. příčka. Po červených kartách nedohráli utkání domácí gólman Adam Střalka a hostující záložník Daniel Jež. Za co museli předčasně do kabiny? (zdroj Deník)

„Utkání přilákalo hodně diváků na tribunu a o to lepší zážitek to pro všechny byl. Já sám jsem klukům od začátku týdne říkal, že máme na to, abychom Havířov porazili a nakonec jsme tomu byli hodně blízko,“ řekl na úvod hodnocení pro klubový web trenér Vratimova Marek Lišaník, jenž narážel na inkasovaný gól z 90. minuty a nezvykle vysokou návštěvu 618 diváků.

„První poločas jsme začali velmi dobře. Byli jsme aktivní, čímž jsme soupeře zaskočili a vypracovali jsme si zajímavé situace, které jsme měli vyřešit lépe. Celé to vyvrcholilo penaltou, kterou jsme bohužel neproměnili. To nás trochu utlumilo, soupeře naopak nakoplo. Havířov začal prokazovat kvalitu, diktoval tempo hry a ujal se vedení,“ vykládal kouč Vratimova.

„Po obdržené brance jsme se zpátky nakopli a utkání otočili. Vypadalo to, že jsme na koni, předváděli jsme dobrý fotbal. Po gólu na 2:1 však přišla červená karta a v ten moment jsme věděli, že cesta za vítězstvím bude ještě hodně složitá. Soupeř sice po chvíli dostal také červenou kartu, ale po zbytek utkání byl lepší a v samotném závěru vyrovnal,“ dodal Marek Lišaník.

4R     Doba hry:45+2 ; 45+7 Povrch hr. pl.:Tráva
DFA VLČNOVSKÝ Zbyněk 67110407 Zápis vložil: Šafrán Martin (98080379)

Střalka Adam 96041628 49
Červená karta během zápasu, Hrubé nesportovní chování, HNCH – fyzicky napadl soupeře v přerušené hře, přičemž chytl hráče H pod krkem a svalil jej na zem.

Osobní tresty hosté

Jež Daniel 00010667 57
Červená karta během zápasu, Druhé napomenutí během utkání, 1. ŽK – NCH – bezohledné podražení soupeře zepředu v nepřerušené hře v souboji o míč. 2. ŽK/ČK – NCH – bezohledné kopnutí soupeře podrážkou ze předu v souboji o míč v nepřerušené hře.

Vyjádření k ČK:
Hráč D č. 22 – Střalka Adam (96041628) – 49. min – HNCH – brankář fyzicky napadl soupeře v přerušené hře, přičemž chytl hráče H pod krkem a svalil jej na zem. Situace vyplynula ze situace popsané níže. Hráč H č. 11 pokračoval ve hře.
Hráč H č. 11 – Jež Daniel (00010667) – 1. ŽK – 49. min – NCH – bezohledné podražení soupeře zepředu v nepřerušené hře v souboji o míč. Toto „dohrání“ vyvolalo hromadnou konfrontaci, kde obdržel ŽK také hráč D č. 13 – Schmutz Jakub (94100948), který jej za „dohrání soupeře“ bez hanlivých výrazů kritizoval. 2.ŽK/ČK – 57. min – NCH – bezohledné kopnutí soupeře podrážkou zepředu v souboji o míč v nepřerušené hře. Hráč spořádaně opustil HP.

Vyjádření k PK:
14. min – nařízení PK pro D za ZZBM podražením soupeře v souboji o míč v PÚ. Hráč H č. 2 Večeřa Jakub (91080090) dostal za nedbalé podražení v souboji o míč v PÚ, přičemž zmařil ZBM obdržel ŽK. PK nařízen za stavu 0:0, hráč D č. 17 Wojatschke Vojtěch (02010967) PK neproměnil.

Nastavení doby hry:
V 1. poločase o 2. min z důvodu zjišťování zdravotního hráče a ošetření na HP. Ve 2. poločase o 7. min z důvodu času promarněného při hromadné konfrontaci, vyloučení, střídání a zjišťování zdravotního stavu hráčů a následné ošetření na HP.