Slíbený finační dar dětskému domovu Sluníčko a centru sociálních služeb Santé, byl dnes slavnostně předán

Slíbený finační dar dětskému domovu Sluníčko a centru sociálních služeb Santé, byl dnes slavnostně předán

Dětský domov Sluníčko Havířov a Centrum sociálních služeb Havířov Santé,  dnes dostali z exhibičního fotbalového utkání hvězd SIGI teamu a od fotbalového klubu MFK Havířov, které se konalo 6. září 2020 na místním fotbalovém stadionu, slibovaný výtěžek ze vstupného. Pro obě instituce to znamenalo rovných 15 tisíc korun.

První zářijová neděle patřila v Havířově fotbalu. Na místním fotbalovém stadionu se sešli všichni fandové nejpopulárnějšího sportu světa, aby si vychutnali nevšední podívanou. České fotbalové hvězdy Antonín Panenka, Horst Siegl, Ladislav Vízek, Ivan Hašek a další jejich neméně známí kolegové, pod názvem SIGI team, přijeli změřit síly s domácími borci. Nelehký úkol, postavit se legendám, vzal na svá bedra výběr hokejistů AZ Havířov a fotbalistů MFK Havířov. A rozhodně bylo na co se dívat. Kromě dobré zábavy, se ale také pomáhalo. Výtěžek ze vstupného, který činil 30 tisíc korun, se rozdělil na dvě spravedlivé půlky a putoval právě do dětského domova Sluníčko a centra sociálních služeb Santé.

Do centra sociálních služeb Santé hned ráno vyrazil s darem primátor města Havířova Josef Bělica, v doprovodu náměstka pro ekonomiku a správu majetku Ondřeje Baránka a předsedy MFK Havířov Bronislava Šimšy. Kvůli dobré věci si kopačky po mnoha letech neváhal obout ani sám primátor, „Nemohl jsem odmítnout, přišlo přes tisíc lidí, zahráli jsme si fotbal a bylo to moc fajn“, zhodnotil Josef Bělica exhibiční fotbalové utkání. Osobně se zúčastnil a nadšení s ním sdílel i náměstek primátora pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek, „Podporujte fotbal, podporujte sport, abychom mohli dál pomáhat“, motivoval všechny fanoušky sportu.

Já za nás za všechny můžu jen a jen poděkovat, že jste si na nás vzpomněli. Tyto peníze využijeme pro naše klienty a určitě dáme vědět, co jsme za ně pořídili“, takto za dar v podobě 15 tisíc korun osobně poděkovala ředitelka centra sociálních služeb Santé Michaela Rosová a též nadšení klienti bouřlivým potleskem a dárkem pro pana primátora v podobě krásného obrazu z jejich dílny.

Posláním příspěvkové organizace Santé Havířov – centrum ambulatních a pobytových sociálních služeb je poskytování kvalitních sociálních služeb lidem s mentálním postižením tak, aby mohli i při jejich užívání vést co nejsamostatnější život.

Také v dětském domově Sluníčko vyvolal finanční dar 15 tisíc korun nadšení. Paní ředitelka Ladislava Hilbertová to okomentovala slovy, „ Moc děkuji, je to krásná částka a jsem ráda, že naše spolupráce s MFK Havířov trvá tak dlouho, už šestý rok. A že na nás myslíte nejenom s penězi, ale že se pravidelně navštěvujeme a děláme tak našim dětem radost“.