1. zápas U11, 1. výhra

1. zápas U11, 1. výhra

1. zápas U11, 1. výhra

Po téměř roční pauze jsme se vrátili k mistrovským utkání. Prvním soupeřem nám byl celek Bosporu Bohumín. Velká neznámá, neboť poslední utkání jsme spolu odehráli před dvěma roky na jejich hřišti. Přípravky Bohumína vždy patřily k TOP.
Řádně nažhavení naši kluci naskočili k zápasu a jak tomu bylo často v přípravě – hned v první minutě inkasujeme. Naštěstí brzy vyrovnáváme sice ze sporné penalty, ale gol platí. Postupem času získáváme převahu a to zejména díky poctivé fotbalové dřině, kdy většinu osobních soubojů ve středu pole vyhráváme. Před pokutové území se soupeř skoro nedostává. Jejich hroty tupí obě obranné dvojice s pomoci vracejících se spoluhráčů. Takhle by měl vypadat kolektivní výkon. Svou dominanci potvrzujeme dalšími goly, i když v závěru poločasu dovolujeme soupeři skorovat.
II. poločas je jasně v naši režii. Rychlé tři branky sráží soupeře na kolena a my si vytváříme další golové situace.

Konečné vitězství 11:3 je dílem celého kolektivu ve složení:
Ondra N. – Ogi s Pepíkem, Marťa s Nikem – Bob, Kryštof, Michal Ch. – Ondra N., Míša D., Patrik.
Kdo střílí goly není pro mě až tak důležité. Každý jedinec je součástí kolektivu a má své vyhrazené úkoly. Někdo se více věnuje bránění, někdo golovky vytváří, někdo zakončuje. Je to kolektivní sport a to je na tom krásné.
Na další utkání zajíždíme do Petřvaldu. Držme našim malým borcům pěsti, nechť pokračují v tom, co tak úspěšně začali.

Pavel Fukala