ZÁPAS, CO SVĚT NEVIDĚL

ZÁPAS, CO SVĚT NEVIDĚL

Ve středu 24.6. došlo na stadionu MFK k nezvykle zajímavému zápasu. Střetla se zde „banda“ malých indiánků trenéra Matušoviče, proti „bandě“ indiánků trenéra Fukaly. Konfrontaci vyvolal samozřejmě Maty. Ten dobláznil z prvopočátku především rodiče. Ti se prezentovali na tribuně velice hlučným projevem. Nechyběly bubny, trumpety a především hlasitý verbálně – kolektivní projev, jenž vytvářel fotbalovou kulisu, kterou bychom nenašli na spoustě ligových zápasů.
Samotný průběh zápasu byl odrazem dvou odlišných stylů. Je to logické. Každá věková kategorie si žádá jiné vedení tréninků. U těch nejmenších je kladen důraz na individuální práci s míči, kdežto u starších je třeba spojit tyto věci s kombinací. V tom byl jediný rozdíl. Nasazení, bojovnost, touha zvítězit – jedním slovem živelnost. Fotbalový expert by žasl, kolik energie je v těch malých chlapcích, jak se znovu a znovu pouštějí do již předem prohraného souboje! Ano – výsledek absolutně není důležitý, je třeba vyzvednout každého z aktérů, jenž se na hřišti objevil! Žádného indiánka nezlomilo nic – dřeli a bojovali do úmoru! Vinnetou by měl dozajista radost s jakou vervou hájili čest kmene.
Krásná podívaná, kdy ovace ze zaplněné tribuny po zápase byly na místě. Snad tento zápas povzbudí všechny do další práce. Spojit talent s tvrdou fotbalovou řeholí je nutnost. V opačném případě je to mrhání časem jak rodičů, dětí – tak i trenérů. Ještě jednou díky za jedinečné a mimořádné fotbalové představení!

Fuky + Maty