O pohár rytíře Vítka

O pohár rytíře Vítka

Netradiční nedělní odpoledne měli možnost zažít kluci z U11 včetně rodičů. Hala na Dubině byla vyhrazená právě této kategorii. Naši chlapci se s vervou zakousli do soupeřů a postupně poráželi týmy Rýmařova, Ostravy-Jih, Petřkovic a nakonec domácí vítkovickou akademii. Nádherné 1. místo ve skupině, fůra euforie a hlavně – semifinálový zápas o to, kdo se utká s bezkonkurenčním B. Ostrava. Inkasovali jsme minimum branek a sami je sázeli jak brambory. K nejpilnějšímu Vojtovi se postupně přidal Ondra V., posléze i Bob. Jeden gol trefil Marťa. Další spálené šance pocházely „z dílny“ Míši, Tomáše či Ogiho, jenž během snad 30 sekund třikrát pálil ke své smůle vždy do někoho ze soupeřů. Obrannou činnost zajišťovali především Ondra Hemy s Ivem. Ten také získal na závěr cenu pro nejužitečnějšího hráče. Projít přes tyto dva (ač rozdílné) typy hráčů bylo pro rivaly nadlidským úkolem. V bráně si skvěle počínal Danek. Ten si dokonce připsal pár asistencí při rozehrávání standartek.

Semifinále s Hlučínem jsme začali tragicky. Hned po výkopu 0:1. Brzy jsme však srovnali a záhy se dostali do vedení v poměru 3:1. Jak ošidný je fotbal se hráči přesvědčili za pár minut. Čtyři goly v naší síti a konečná. Čekal nás už „pouze“ zápas o III. místo. 

Katastrofou je, když spadne letadlo. Nebudu proto psát v tomto duchu o posledním měření sil a to shodou okolností s prvním soupeřem ze skupiny – Rýmařovem. Od začátku nám nešlo vůbec nic – a to na celé hrací ploše. Odešli jsme proto s hanebnou porážkou. IV. místo nás vzhledem k předešlým zápasům nemohlo nasytit. Ze všech bylo cítit velké zklamání. „I špatná zkušenost“ je dobrou zkušeností, pokud s ní patřičně naložíme. Budiž nám to k prospěchu!

Tento specifický turnaj určitě pomohl posunout se dál po všech fotbalových stránkách. Klukům patří obrovský dík za fantastickou hru ve skupině, neúnavnou bojovnost úplně všech, kdy celé mužstvo lítalo nahoru – dolů, aby po zakončení před soupeřovou bránou za pár sekund blokovali protihráče v ofenzívě. Dík patří rodičům, jenž vytvářeli báječnou kulisu a také výboru MFK, který nám umožnil turnaje se zúčastnit. Můj dík potom „velkému“ Vojtovi, který – ostatně jako vždy – skvěle zvládal „špinavou práci“ kolem mužstva.

Malí hrdinové: Danek Rédr, Ondra Hemowský, Ivo Hlavatý, Martin Pszczolka, Ogi Stojmenovč, Tomáš Grygerek, Míša Choiňski, Ondra Vyskočil, Bob Cholewa a Vojta Kozák jr.

Pavel Fukala