Důležitá výhra přišla na závěr podzimu

Důležitá výhra přišla na závěr podzimu

Cenné body jsme proti ambicióznímu týmu Frenštátu vybojovali zaslouženě.

MFK HAVÍŘOV – SK BESKYD FRENŠTÁT P.R. 2:0 (0:0)

Zápas začal zajímavě a hned po první akci se naši hráči dožadovali pokutového kopu za ruku. Sudí ale tento moment penaltově neposoudil a pak už toho první poločas moc nenabídl. Indiáni sice drželi míč častěji na svých kopačkách, ale všechny akce končili daleko před brankou. Jelikož se hosté do útoku zrovna nehrnuli, neviděli diváci ani jednu střelu, která by trefila branku.

Druhou část odstartovali naši hráči skvěle. Pavel Zupko vnikl neohroženě do pokutového území, kde byl sražen a Boris Förster poslal Indiány z penalty do vedení 1:0. Hra se po gólu očividně rozhýbala. My jsme měli nadále více ze hry a rychle jsme mohli přidat pojistku. Zupko se opět vysmýkl obraně, ale jeho zakončení chyběly jen centimetry. Hosté zvýšili aktivitu, ale v ofenzivě působili proti dobře organizované obraně bezradně. Gólman Směták neměl v průběhu celého zápasu ani jeden vážnější zákrok, takže na bodový zisk pomýšlet Frenštátští vůbec nemohli. Na druhé straně se prosadil Lukáš Skoupý, který zakončil perfektní rychlou akci a Indiáni si už výhru s přehledem pohlídali.

„Podle mě jsme dnes vyhráli zcela zaslouženě, protože jsme byli po celá zápas lepší. Soupeř si nevypracoval ani jednu šanci a ani nemohl, protože jsme měli míč na svých kopačkách a udávali tempo. A ten, kdo tu byl, tak to viděl. Každopádně jsme pouze splnili povinnost a zůstáváme pokorní, protože víme, že podzimní část nedopadla podle našich představ. Věřím, že se z toho poučíme a jaro bude úplně o něčem jiném. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem věrným fanouškům, kteří při nás stáli v dobrém i zlém. Takových si vážíme nejvíc,“ řekl po utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 50. Förster, 73. Skoupý.

Sestava: Směták – Podešva, Matušovič (82. Bajzath), Skoupý (89. Zbavitel), Dawid – Klejnot, Förster, Zupko – Malcharek (88. Baran), Stanojkovič (66. Chlopek), Heller (78. Noga).