Úspěšný podzim „Modrých“

Úspěšný podzim „Modrých“

Posledním mistrovským utkáním jsme se rozloučili s podzimní sezonou. Předtím jsme však svým soupeřům aplikovali „ranec“ golů, a to Slovanu 10, Č. Těšínu 9 a „devítku“ dostaly na závěr i Bludovice. Byla to impozantní tečka, kdy kluci předváděli krásné kombinace s příkladnou bojovností. Co se nám podařilo za 2 – 3 měsíce práce?
Vybojovali jsme II. místo jak v tabulce OFS (počet vstřelených branek), tak i co do počtu bodů. Průměr vstřelených přes 10 golů/zápas a inkasovaných 3,5 (nejméně ze všech týmů), rozložení brankové potence – kdy Adam a Bob zatížili konto soupeřů 24x, což jim dává III.- V. místo, dále Vojta se 21 goly na VIII.- X. místě. Zdárně jim sekundoval Ondra Vyskočil s 11 zásahy a XVII. místem v tab. střelců. O další goly se postarali Michal 7, Tom 6, Ondra „Meny“4 a Ondra H. s Marťou shodně po 2. Jeden gol si Petrovice vstřelily samy. Vzadu si zápas od zápasu lépe vedl Ivo, kdy spolu s „Hemym“ rozbíjeli útoky soupeřů. Oba brankáři na sobě hodně pracovali a v pondělky se účastnili spec. brankářských tréninků. Do zápasů nastupovali střídavě za „Bílé“ i „Modré“ a vždy panovala s nimi spokojenost. Také další kluci „hostujíc“ u „Bílých“ patřili k oporám. Tyto úspěchy nejsou náhodné. Tréninková účast v září na 93,5% a říjnu 88,2% jsou základem. Tady je třeba poděkovat Rodičům za obětavost. Co se nám nepodařilo?
Především integrovat do mužstva chlapce z „Bílé“ skupiny a tím je motivovat a burcovat do další poctivé řehole. Zde vidím největší rezervy. Je nutno nad tím zapracovat, abychom na příští sezonu zacelili řady po odcházejícím ročníku! Nelze myslet jen na dnešek, ale dívat se i trochu dál. Dalším kamenem úrazu byly nevyrovnané výkony jedinců, zvlášť po odehrání skvělého zápasu. Je to podcenění, laxnost – kdy se vytrácí bojovnost a myslíme si, že to půjde samo?
Čeká nás zimní období – tréninky v tělocvičnách, turnaje v halách. Nepolevujme v úsilí a pracujme intenzivně na svých dovednostech – jaro bude náročné. Mužstva Bohumína, Těrlicka či Karviné nám nic neodpustí!
Závěrem bych ještě jednou chtěl poděkovat samozřejmě chlapcům, všem Rodičům a vyzvednout vedení MFK za vytvoření podmínek k fotbalovému růstu malých nadějí. Speciální dík patří Vojtovi Kozákovi, jenž bravůrně zvládá často zapeklité organizační situace a je v podstatě 24 hodin k dispozici.

Pavel Fukala