Máme cenný skalp rezervy Opavy

Máme cenný skalp rezervy Opavy

S těžkým soupeřem jsme vybojovali cennou výhru, když nás podržel v důležitých momentech brankář Radim Směták.

MFK HAVÍŘOV – SFC OPAVA B 3:1 (3:0)

Jestliže jsme v minulých zápasech žehrali na produktivitu, tak jsme z ní dnes dali soupeři lekci. Brzký gól Borise Förstera vyburcoval hosty k velké aktivitě. Opavští si vypracovali dvě velké šance, ale ty jim brankář Radim Směták lapil. Pak vyrobili zadáci Oapvy hrubku, po které mohl oslavit Jakub Heller svoji premiérovou trefu v našem dresu – 2:0. Hosté se pak dostali do šance, po které už zvedali zvedat ruce nad hlavu, ale Směták vytasil zázračný zákrok a nohou zabránil cestu míče do sítě. Chvíli nato předvedli zadáci Opavy další minelu a Jan Klejnot samostatný únik s přehledem proměnil – 3:0.

Ve druhé části byla patrná snaha hostů o zrychlení hry a zvýšení talku. Jenže narazili na dobře organizovanou defenzívu, která je do velkých šancí nepouštěla. Prosadit se dokázali jedinkrát po rohovém kopu, což na úspěch stačit nemohlo.

„Tentokrát je potřeba upřímně přiznat, že soupeř byl fotbalovější než my a měl velkou kvalitu. My to ale urvali silou vůle, a to je někdy víc než fotbalovost. V naší situaci je potřeba dát ale některé věci na krásu stranou a dát do toho základy fotbalu. Dnes jsme byli konečně produktivní a soupeř naopak své šance nedal. A to i díky tomu, že nás skvěle podržel gólman. Pro nás jsou teď důležité body a z tohoto pohledu jsme to zvládli. Nejvíc mě těší to, že se mladí kluci s pomocí těch starších zvedají každý trénink a přenáší to i do zápasů. Lidé to nevidí, al já jsme s nimi čtyřikrát týdně plus jednou na zápase, takže vím co umí. Neustále jim připomínám, že to musí přenést do zápasu, protože fanoušky nezajímá, co natrénují, ale to, co předvedou v utkání. Stále si stojím za tím, že tento tým má kvalitu a už se těším na zimní přípravu. V létě jsem měl na mladé hráče pouze tři týdny, protože předtím hráli ještě v dorostu, ale mužský fotbal je úplně o něčem jiném a oni na to postupně přicházejí. V zimě na ně budu mít pět měsíců, a to je rozdíl. Děkuji hráčům a všem, kteří při nás stojí  ,“ řekl po utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 4. Förster, 28. Heller, 43. Klejnot – 72. Jurečka.

Sestava: Směták – Podešva, Matušovič, Matušovič, Skoupý, Zbavitel – Klejnot (89. Baran), Förster (86. Bajzath), Zupko – Chlopek (77. Noga), Malcharek (82. Stanojkovič), Heller (73. Velčovský).