Z derby v Karviné bez bodu

Na hřišti lídra jsme sahali ve druhé půli po bodu, ale nakonec odjeli s prázdnou.

MFK KARVINÁ B – MFK HAVÍŘOV 3:1 (2:1)

Favorita jsme se nezalekli rychle se ujali vedení po brance Borise Förstera. Jenže pak jsme nepokračovali v nadějném výkonu a domácí stačili ještě v první půli skóre otočit ve svůj prospěch.

Druhá část se nesla v naší snaze o vyrovnání. I když jsme byli několikrát blízko cíli, udeřilo po chybě na druhé straně a Karvinští si připsali výhru 3:1, čímž si pojistili vedení v divizi.

„Začali jsme dobře a brzy se ujali vedení, ale jinak jsme měli v první půli přílišný respekt k soupeři. Hlavně jsme byli nedůrazní v osobních soubojích. O přestávce jsme si to vyříkali a druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Byli jsme důraznější, silní na míči a podle mě i lepší, než soupeř. Jenže ve chvíli, kdy jsme měli vyrovnat, a na to jsme měli dostatek možností, tak uděláme jedinou školáckou chybu a soupeř nás z ní potrestá. Je mi líto hlavně hráčů, protože oni do toho dávají vše, cítí, že jsou i lepší než první tým tabulky a stejně prohrají. Je to takové devastující. Každopádně udělali vše pro úspěch a jediné, co jim můžu vytknout je finální fáze a důraz ve vápně soupeře,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Ten zůstává nadále optimistou a věří, že se tým herně i bodově zvedne. „Jsem přesvědčený o tom, že tam, kde se nyní nacházíme, nepatříme a ono se to otočí. Poctivou prací a trpělivostí tomu půjdeme naproti. Hlavně ať nás hodnotí ti, kteří nás vidí, a ne odborníci u klávesnice,“ dodal Matušovič.

Branky: 17. Mrózek, 28. a 59. Hladík – 6. Förster

Sestava: Přibyl – Podešva (90. Kisza), Malcharek, Skoupý, Dawid – Klejnot, Förster (90. Dvořák), Zupko – Chlopek (77. Noga), Stanojkovič (67. Baran), Heller (78. Velčovský).