Mladší žáci poprvé vyhráli, starší v derby smírně

V krajském přeboru starší žáci remizovali v derby v Horní Suché, mladší si připsali první výhru.

HORNÍ SUCHÁ – MFK HAVÍŘOV 3:3 (3:1)

V tomto utkání nenastoupil náš tým v nejsilnějším složení, což se také projevilo na předvedené hře a konečná remíza se dá považovat spíše za ztrátu.

Domácí hráči nastoupili do utkání s větší energii i bojovnosti a ve třinácté minutě šly do vedení. Další branku přidali za 10 minut, a i když se hráčům MFK za dvě minuty podařilo snížit, do kabin se odcházelo za stavu 3:1, když domácí vsítili svou třetí branku dvě minuty před koncem poločasu.

Po příchodu z kabin fotbalisté MFK přidali a během šesti minut stav vyrovnali, už se zdálo že zápas se bude dohrávat v jejich režii. Ale, jak se ukázalo ve zbývajícím čase zápasu, hrál se spíš bojovný, než oku lahodící fotbal, a tak utkání skončilo remízou.

Trenér MFK HAVÍŘOV: Petr Miskovič

Branky MFK HAVÍŘOV: Ondřej Kremzar 2, Michael Carter.

Sestava MFK Havířov: Stanislav Palosz – Vojtěch Toman, Patrik Žuška, Ondřej Konig,  Šimon Sedláček, Marek Košč, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Adam Bednář, Bogdan Stojmenovič, Jan Zálejský.

HORNÍ SUCHÁ U13 – MFK HAVÍŘOV U13 4:5 (2:4)

Od začátku zápasu jsme na soupeře zatlačili a z několika šancí jsme dali branky. Soupeř hrozil sporadicky, ale po naších chybách také trestal góly, a tak poločas skončil v náš prospěch 2:4. Do druhého poločasu jsme vstoupili zakřiknutě a soupeř vyrovnal dvěma góly. V závěru jsme ještě stačili dát vítěznou branku, takže se kluci mohli radovat z prvního vítězství.

Tento zápas měl náboj z obou stran, ale na naší straně byla vetší aktivita, a proto jsme zaslouženě vyhráli.