Žáci opět bodovali

Žáci opět bodovali

V krajském přeboru starší žáci opět zabodovali a drží krok se špičkou tabulky. Mladší doma těsně podlehli Vřesině.

MFK HAVÍŘOV U 15– VŘESINA U15 2:0 (1:0)

V utkání devátého kola krajského přeboru starších žáků, přivítali naši hráči mladé fotbalisty z Vřesiny. Opět na sebe narazily dva týmy z horní poloviny tabulky, a tak jsme byli svědci vyrovnaného a velmi bojovného utkání.

Stav utkání se poprvé změnil v 16. minutě, kdy hostující hráč změnil směr střely našeho hráče a brankář hostí už s touto situaci nemohl nic dělat a jen se díval, jak míč končí v opačném rohu jeho branky.

Tato nešťastná situace soupeře nezlomila a s velkou vervou se pokoušel do poločasu vyrovnat. Toto naši hráči nepřipustili, a tak se hrál hezký a zajímavý fotbal.

V druhé půli se hostující celek snažil o branku, která by vývoj utkání zdramatizovala a přidala ještě větší náboj. Branku naopak vsítili domácí v šedesáté první minutě a tím definitivně zlomily odpor hostujícího týmu.

Branky MFK HAVÍŘOV: Dominik Lakomý, Ondřej Adamczyk.

Sestava MFK Havířov: Stanislav Palosz  –  Vojtěch Toman, Patrik Žuška, Ondřej Konig,  Šimon Sedláček, Ondřej Adamczik, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Adam Bednář, Bogdan Stojmenovič, Vojtěch Rychlík, Marek Košč.

FC VÍTKOVICE 1919 U14 – MFK HAVÍŘOV U15 0:0

V dohrávaném utkání osmého kola krajského přeboru starších žáků, zavítali naši hráči na hřiště FC Vítkovice 1919. Ačkoli domácí hráči byli považování za favorita zápasu, naši mladí fotbalisté se nezalekli a předvedli poctivý bojovný výkon. V utkání měli domácí hráči převahu, ale své šance nevyužili nebo je o ně připravil bezchybným výkonem náš brankář.

Náš tým si také vypracoval brankové příležitosti, ale stejně jako domácí je nevyužil. A tak utkání skončilo dělbou bodu, s kterou byli více spokojeni naši fotbalisté.

Jedinou kaňkou na tomto zápase je zranění našeho hráče Ondřeje Adamczyka, kterého při rychlostním souboji o míč zasáhla kopačka soupeře do kolene a léčení tohoto zranění bude probíhat v řádu několika týdnů.

Sestava MFK Havířov: Stanislav Palosz – Vojtěch Toman, Patrik Žuška, Ondřej Konig,  Šimon Sedláček, Ondřej Adamczyk, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Adam Bednář, Bogdan Stojmenovič,

Trenér MFK HAVÍŘOV: Petr Miskovič

MFK HAVÍŘOV U13 – VŘESINA U13 1:2 (1:2)

Mladší žáci přivítali hosty z Vřesiny. Hned na začátku zápasu jsme zatlačili soupeře na jejich půlce a po chybě hostů jsme skórovali. Pak se bojovalo o každý míč a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hostům se ještě podařilo po naších chybách do poločasu dvakrát skórovat.

V druhém poločasu jsme znovu soupeře zatlačili a měli jsme i hodně šancí, ale už tam nic nepadlo. Hosté si body hodně vydřeli a myslím si, že jsme si aspoň remízu zasloužili. Po zápase jsem hráče pochválil za předvedený výkon. Doufám že budeme v tom pokračovat a když nebudeme dělat chyby, tak se dostaví i vítězství.

Trenér Vladimír Šeda

Branky: Folwarczný Dominik

Sestava: Janák Daniel – Bojda Jiří, Stöcker Adam, Stambolidis Nikolas, Jasanský Jakub, Fučík Daniel, Kroupa Aleš, Fedor Lukáš, Rychlík Vojtěch, Folwarczný Dominik, Böhm Oliver – Bernatík Jan.

FC VÍTKOVICE 1919 U13 – MFK HAVÍŘOV U13 3:0 (0:0)

V prvním poločase jsme se soupeřem drželi krok. Šance byly na obou stranách, ale nikomu se nepodařilo skórovat. V druhé půli byla hra stejná, akorát domácí proměnili své šance a zápas vyhráli.

Trenér Vladimír Šeda 

Sestava – Janák Daniel – Zálejský Jan, Bojda Jiří, Stöcker Adam, Stambolidis Nikolas, Jasanský Jakub, Fučík Daniel, Kroupa Aleš, Fedor Lukáš, Rychlík Vojtěch, Folwarczný Dominik, Podaný Jan, Böhm Oliver – Bernatík Jan.