Úspěšní Modří

Úspěšní Modří
po dvojzápase (ÚT – ČT) jsme v neděli absolvovali mezinárodní turnaj 10 mužstev na objektu sousedních Albrechtic. IV. ročník byl organizačně skvěle připraven a my v něm sehráli důstojnou roli. Mezi mužstvy B. Ostrava, MFK Karviná, Opavy, Třince jsme obstáli a vybojovali 5. místo s bilancí 4 výher, jedné remízy a jedné prohry a bilancí 15:11. Jak šla utkání…
I.   MFK „Modří“ – B. Ostrava „Modří“  5:1
II.  MFK – Albrechtice 1:1
III. MFK – Opava  4:2
IV. MFK – Petřkovice 0:3
Lepší skore nás připravilo o boj o medaile a tak jsme se museli spokojit s hrou o 5. – 8. místo. V semifinálovém utkání jsme porazili s notnou dávkou štěstí 2:1 chlapce s Třince a o 5. místo se opět utkali s „Modrou“ Ostravou.
Zápas začínáme laxně a po 80 sekundách prohráváme 0:2. Postupně získáváme „půdu pod nohama“ a díky dvěma trefám srovnáváme, abychom v závěru udeřili potřetí a zvrátili vývoj ve svůj prospěch.
Turnaj byl velkým přínosem. Zápasy s netradičními soupeři měly svůj náboj, odhalily naše rezervy, získali jsme další zkušenosti, měli jsme možnost konfrontovat své dovednosti s mužstvy z jiných soutěží. 
Turnaje se zúčastnili Danek R., Ivo, Ondra H, Martin P., Ondra M., Tomáš G., Ogi S., Míša Ch, Ondra V., Vojta K., Robert Ch, Adam M. Z kádru chyběl pouze brankář Ondra N., který ulehl s teplotou.
Děkuji touto cestou Rodičům za podporu a výboru MFK za to, že nám umožnil turnaje se zúčastnit a přispět tak dalšímu fotbalovému rozvoji každého z našich chlapců.
 
Pavel Fukala