Povinná výhra mohla být vyšší

Poslední Bruntál jsme jasně přehráli a připsali si výrazné vítězství. To mohlo být mnohem vyšší.

MFK HAVÍŘOV – FC SLAVOJ OLYMPIA BRUNTÁL 4:1 (2:1)

Od počátku byla převaha na naší straně. V 10. minutě spálil velkou šanci Stanojkovič a po protiútoku hosté otevřeli skóre. To náš tlak neutlumilo, Boris Förster vyrovnal a Marko Stanojkovič dokonal ještě v první půli obrat – 2:1. V závěru první půle mohli Indiáni zápas definitivně rozhodnout. Během tří minut spálil dvě tutovky Zupko a třetí Velčovský.

Úvod druhé půle patřil opět našim barvám. Förster náskok pojistil třetím gólem a Patrik Chlopek vedení navýšil na 4:1. Do konce zápasu jsme byli nadále výrazně lepší a Bruntálští ukazovali, proč jsou na chvostě divizní tabulky. Indiáni hráli až do konce s chutí, dařily se jim kombinace, ale se skóre už nepohnuli.

„Jestli si někdo myslí, že teď budeme lítat v oblacích a mít velkolepé prohlášení, protože jsme po delší době vyhráli zápas, nebo že jsme vyhráli, protože to byl slabý soupeř, tak se v obou případech plete. Dostali jsme jen tolik, co jsme si zasloužili. Nikdy není slabý soupeř a ani dnešní nebyl. A podle mě to takhle je i v životě, že dostaneš tolik, kolik dáš. S velkým respektem ke všem soupeřům i k tomu dnešnímu si odvážím říct, že dnes to bylo pouze o nás. Byli jsme hladoví po úspěchu, válčili jsme jako jeden tým, a ten kdo tu dnes byl, tak se nemohl nudit. Dali jsme čtyři góly a spoustu dalších jsme mohli přidat. Ale bohužel nedali, a to je jediná kaňka dnešního zápasu. Zůstáváme pevně na zemi, protože víme, že příští týden to může být zase všechno jinak. Přesto bych chtěl poděkovat všem hráčům, realizačnímu týmu a taky všem věrným fanouškům, kteří při nás stojí vždy, a ne jen když se daří. Vždy se ukáže pravý člověk až když věci nejdou tak, jak by si představoval a oni ukázali, že při nás stojí. Za to jim patří jedno velké díky. Pro tyhle to hrajeme,“ uvedl po utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 27. a 48. Förster, 27. Stanojkovič, 54. Chlopek – 11. Orság.

Sestava: Přibyl – Podešva, Matušovič (82. Baran), Skoupý, Zbavitel – Chlopek (70. Noga), Klejnot, Zupko (77. Dawid), Velčovský (61. Helrer) – Förster, Stanojkovič (86. Bajzath).