Na hřišti poslední Polanky jsme inkasovali pětkrát

Indiáni odehráli další nepovedené utkání. Na hřišti nováčka, který okupoval poslední příčku tabulky, jsme neuspěli.

SK POLANKA – MFK HAVÍŘOV 5:1 (3:1)

Začátek zápasu nabídl gólové hody. Na vedoucí gól domácích z 12. minuty odpověděl o tři minuty později Jan Klejnot – 1:1. Jenže další dva tříminutové intervaly skórovali Polanští a rázem vedli o dva góly. Aby toho nebylo málo, nechal se ve 28. minutě vyloučit Pavel Malcharek. Dlouhou přesilovku domácí využili k navýšení skóre ve druhé části, kdy přidali dva góly a připsali si premiérovou divizní výhru.

„Nehledě na to, že jsme hráli skoro sedmdesát minut v oslabení v tak důležitém zápase, tak je potřeba upřímně říct, že nás nejvíc trápí obranná fáze. Ta je doslova katastrofální. Složení už jsme zkusili v několika variantách a stejně každý, kdo tam nastoupil, tak to jednoduše nezvládnul. Tak to prostě je. Pokaždé, když jsou na vše upozorněni, tak odkývnou, že všemu rozumí, ale realita je pak jiná. Vždy tam vymyslíme pro mě těžko pochopitelné věci, ať už individuální nebo systémové, a to se pak těžko hraje. Pokud nemáme pevnou obranu, tak nemůžeme být úspěšní. My vždy nějaký gól dáme, ale strašně moc jich dostáváme, a to nás deptá,“ uvedl po zápase hrající trenér Miroslav Matušovič.

„Myslel jsem si, že si s odchodem tří klíčových hráčů poradíme líp, ale realita je taková, že jsme si neporadili a někteří hráči buď už nebo ještě jednoduše nemají.  Teď už s tím na přestupovém trhu nic neuděláme, ale v zimě musíme být aktivní, pokud na tom chceme být líp,“ dodal Matušovič.

Branky: 21. a 48. Tilkeridis, 12. Miko, 18. Skřehot, 62. Talián – 15. Klejnot. ČK: 28. Malcharek.

Sestava: Směták – Podešva, Zupko (62. Noga), Zbavitel (38. Chlopek), Dawid (76. Velčovský) – Matušovič, Förster, Skoupý – Malcharek, Stanojkovič (62. Baran), Klejnot (76. Heler).