Rýmařov nad naše síly

Rýmařov nad naše síly

Po vysoké porážce v derby jsme nestačili na rozjetý Rýmařov.

MFK HAVÍŘOV – SK JISKRA RÝMAŘOV 1:4 (1:4)

Hosté od počátku předváděli rychlý a pohledný fotbal, který na Indiány platil. Rýmařovští byli lepší a vypracovali si tříbrankové vedení po hattricku Tomáše Šupáka. Pak sice snížil Boris Förster, ale pak opět udeřili na konci první půle hosté. Gól dal samozřejmě Šupák…

Ve druhé části už nebyl Rýmařov tak hladový, ale výsledek si s přehledem pohlídal. Skóre se už nezměnilo i díky několika skvělým zákrokům brankáře Radima Smětáka.

„Je potřeba přiznat, že dnes k nám přijel soupeř s mnoha zkušenými fotbalisty, na které jsme prostě neměli a vyhrál zaslouženě. Pro náš tým je dobré aspoň to, že kluci viděli, o čem je fotbal na vyšší úrovni a co jim ještě schází k tomu, aby se tam mohli třeba jednou dostat. Na této úrovni se trestá každá chyba a my jich dnes udělali zase hodně. Proti tak kvalitnímu týmu je to smrtelná kombinace,“ řekl po utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Máme v týmu hodně mladých kluků, kteří ještě loni hráli dorostenecký fotbal a jednoduše se musejí vyhrát. Oni prostě musejí na vlastní kůži zjistit, že mužský fotbal je úplně o něčem jiném. A to získají jen v samotném utkání, protože trénink není zápas. Jiná cesta není. Stejnou cestu si prošli ti, kteří se od nás dostali do profesionálního fotbalu. Jen to dobře pochopili, něco proto dělali a dnes tam jsou. Věřím, že se tito kluci vyhrají, a budeme na tom lépe, než v tuto chvíli. Jen musíme být trpěliví jako předtím,“ dodal Matušovič.

Branky: 32. Förster – 14., 19., 30. a 44. Šupák.

Sestava: Směták – Klejnot, Zbavitel, Matušovič, Skoupý – Dawid, Zupko (39. Bajzath) – Noga (46. Podešva), Förster, Chlopek (65. Velčovský)) – Stanojkovič (76. Baran).