Starší žáci vítězně, mladší mají druhý bod

Starší žáci vítězně, mladší mají druhý bod

Starší žáci v krajském přeboru doma nezaváhali, bodovali i mladší žáci.

MFK HAVÍŘOV U15 – SLAVIA HAVÍŘOV U15 3:1 (2:0)

V dohrávce 2. kola krajského přeboru nastoupili na našem hřišti hráči Slavia Opava. I když mužstvo soupeře doposud nezískalo ani bod a náš tým se pohybuje v popředí tabulky, nebyl tento rozdíl na hřišti patrný. Utkání se hrálo s velkou bojovností, patřičným nasazením, soupeři si nic nedarovali a dlouho byl stav utkání 0:0.

První branku vstřelili domácí ve 25. minutě po hezké individuální akci domácího útočníka, kdy sám proti brankáři nezaváhal. I po této brance se hra odehrávala ve stejném duchu a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Po jednom takovém zahrál hostující hráč v poslední minutě rukou v pokutovém území a z nařízeného pokutového kopu domáčí zvýšili na 2:0.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, přesto hosté v 58. minutě snížili ze závaru v našem pokutovém území na 2:1. Po této změně skóre se začal hostující tým stále více tlačit před branku domácího celku a ze všech sil se snažil o vyrovnání. Posledních pár minut hráli hosté s velice otevřenou obranou, čehož naši hráči využili a v poslední minutě upravili stav utkání na konečných 3:1.

Trenér MFK Havířov: Petr Miskovič.

Branky MFK Havířov: Ondřej Kremzar, Ondřej Adamczik, Adam Kosterec.

Sestava MFK Haviřov: Stanislav Palosz – Vojtěch Toman, Adam Bednář,Patrik Žuška, Ondřej Konig, Marek Košč, Šimon Sedláček, Ondřej Adamczik, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Bogdan Stojmenovič, Jakub Ondriáš.

MFK HAVÍŘOV U13 – SLAVIA OPAVA. U13 2:2 (0:2)

K třetímu zápasu po sobě v řadě jsme přivítali na domácím hřišti hráče z Opavy. Zápas byl od začátku opatrný, každý tým se snažil hlavně neudělat chybu. Šance byli na obou stranách, ale soupeř v závěru poločasu dal dvě branky. V druhém poločasu jsme se snažili soupeře zatlačit a napadat je na jejich půlce. Tak jak patřil závěr prvního poločasu soupeři, nám zas patřil závěr druhého poločasu. V poslední pětiminutovce jsme hosty zatlačili a dvakrát skórovali na konečnou remízu. Chtěl bych klukům poděkovat, že se snažili až do konce zápasu bojovat. Musíme si to s hráči vysvětlit, že fotbal se hraje celý zápas a ne až na konci. Je před námi ještě hodně práce, ale v těchto hráčích vidím velký potenciál.

Trenér Vladimír Šeda.

Branky: Bojda Jiří, Rychlík Vojtěch.

Sestava: Bernatík Jan – Zálejský Jan, Bojda Jiří, Stöcker Adam, Stambolidis Nikolas, Fučík Daniel, Kroupa Aleš, Fedor Lukáš, Rychlík Vojtěch, Folwarczný Dominik, Podaný Jan, Böhm Oliver, Klimsza Tobias, Mrozek Maxmilian – Janák Daniel.