Starší žáci jedou na vítězné vlně

Starší žáci jedou na vítězné vlně

Starší žáci v krajském přeboru zašali sbírat body za výhry. Mladší těsně prohráli.

BRUŠPERK – MFK HAVÍŘOV 1:2 (1:1)

V druhém venkovním utkání přijeli naši hráči do krásného areálu města Brušperk. Ve velmi pěkném bojovném utkání vybojoval náš tým první venkovní výhru této sezóny. V utkání  jsme prohrávali 1:0, kdy rozhodčí po diskutabilní situaci uznal domácím gól z postavení mimo hru. Naše hráče tento verdikt nezlomil a do poločasu vyrovnali. Hned na začátku druhé půle, kdy se hrál bojovný fotbal náš tým vsítil branku na 1:2, která se nakonec ukázala jako vítězná. Náš tým zaslouží pochvalu za bojovný, aktivní výkon, ve kterém šli vítězství naproti.

Branky MFK Havířov: Jan Kisza, Ondřej Kremzar.

Sestava MFK Havířov: Stanislav Palosz – Vojtěch Toman, Jan Kisza, Patrik Žuška, Ondřej Konig, Marek Košč, Šimon Sedláček, Ondřej Adamczik, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Ondřej Kisza.

MFK HAVÍŘOV – KOPŘIVNICE 4:1 (3:0)

Po vítězném utkání v Brušperku přivítali naši hráči fotbalisty z Kopřivnice. V deštivém počasí se náš tým ujal vedení již v 1. minutě z brejkové situace. Po celou první půli na mokrém terénu působili naši hráči kompaktnějším dojmem, měli míč na svých kopačkách a častěji ohrožovali soupeřova brankáře. Proto také rychle přidali další dva góly a to v 8. a 12. minutě. Po zbývající dobu prvního poločasu, se hra odehrávala více na půli soupeře a náš tým ještě nezužitkoval další brankové příležitosti.

Po přestávce výkon našeho celku zeslábl a hra se vyrovnala, odehrávala se většinou ve středu pole. Avšak po vydařeném brejku hráčů Kopřivnice padla branka na 3:1. Po této brance naši hráči přidali, vsítili čtvrtou branku, čímž určili konečný výsledek zápasu. Do konce utkání se hra odehrávala již v poklidném tempu.

Branky MFK Havířov: Ondřej Kremzar 2, Ondřej Adamczik 2

Sestava MFK Haviřov: Stanislav Palosz – Vojtěch Toman, Adam Bednář,Patrik Žuška, Ondřej Konig, Marek Košč, Šimon Sedláček, Ondřej Adamczik, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Bogdan Stojmenovič.

Trenér MFK Havířov: Petr Miskovič.

SK BRUŠPERK O13 – MFK HAVÍŘOV U13 1:1 (0:1)

V dalším kole jsme zavítali do Brušperku. Od začátku jsme soupeře zatlačili a hráli skoro na jednu branku. Po několika šancích jsme jednu využili a ujali se vedení. Soupeř měl snad dvě možnosti ke skórování, ale vždy to padlo vedle. Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně jako v první půli a zase soupeře zatlačili, ale soupeř z nenápadné střely vyrovnal. Potom jsme se dostávali znovu do šancí, ale trefovali gólmana nebo to šlo vedle, a tak zapas skončil remízou. Pro nás to ale byla první vlaštovka a kluky jsem po zápase pochválil za předvedený výkon. 

Branky: Fučík Daniel 

Sestava: Bernatík Jan – Zálejský Jan, Bojda Jiří, Stöcker Adam, Stambolidis Nikolas, Jasanský Jakub, Fučík Daniel, Kroupa Aleš, Fedor Lukáš, Folwarczný Dominik, Podaný Jan, Žuška Patrik, Janák Daniel. 

MFK HAVÍŘOV U13 – KOPŘIVNICE U13 3:4 (1:3)

V předehrávce za deštivého počasí, přijeli hosté z Kopřivnice. V úvodu zápasu se hrálo opatrně a po naší snad první příležitosti jsme se ujali vedení. Potom se dostával i soupeř do šancí a po nedůrazu a špatném bránění skóroval. Na hřišti se bojovalo o každý balón a za takového počasí to bylo náročné. My jsme do poločasu udělali víc chyb v obraně, kdy jsme nedokázali dobře bránit a tak soupeř ještě dvakrát skóroval. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme lépe bránit a zkusíme dát branku. Zatlačili jsme na soupeře, byly i nějaké šance, ale soupeř z brejku přidal další branku. V závěru kluci ještě zatlačili na hosty a v posledních minutách přidali dvě branky na konečných 3:4. Musíme ještě zapracovat hlavně v obranné činnosti, v osobních soubojích a v kolektivní hře. Většina hráčů přešla z přípravky na větší hřiště a tady je to fyzicky náročnější. Musí pracovat i dozadu a nemůžeme nechat obranu samotnou bránit. Čeká nás hned další náročný zápas a tak si to před ním vysvětlíme a snad to bude lepší. 

Branky: Folwarczný Dominik, Rychlík Vojtěch, Böhm Oliver 

Sestava: Janák Daniel, Zálejský Jan, Bojda Jiří, Stöcker Adam, Stambolidis Nikolas, Jasanský Jakub, Fučík Daniel, Kroupa Aleš, Fedor Lukáš, Rychlík Vojtěch, Folwarczný Dominik, Podaný Jan, Böhm Oliver, Kozák Vojta, Mrozek Maxmilian, Bernatský Jan.

Trenér Vladimír Šeda