Žáci zaznemenali první výhru

Žáci zaznemenali první výhru

V krajském přeboru uspěli proti Krnovu jen starší žáci.

MFK HAVÍŘOV U15 – KRNOV U15 5:1 (2:0)

V prvním domácím utkání nové sezony přivítal náš tým mužstvo z Krnova.  Obě mužstva zahájila utkání aktivní hrou s množstvím soubojů, které se odehrávaly hlavně ve středu hrací plochy. Na konci první desetiminutovky naši hráči otevřeli skóre, když po střele zpoza hranice pokutového území brankář míč jen vyrazil a dorážka skončila v síti soupeřů. Již za 3 minuty náš tým podruhé skóroval, když po aktivním napadání a vybojování míče neměl brankář soupeře šanci při samostatné akci našeho útočníka. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo, i když mužstvo z Krnova v poslední minutě první půle neproměnilo pokutový kop.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva aktivně s touhou vsítit branku, která by změnila ráz utkání. To se stalo v 44. minutě, kdy krásnou střelou naše mužstvo zvýšilo na 3:0. Po tomto vývoji skóre se hra uklidnila, soupeř začal více útočit, čímž dával prostor k řadě rychlých protiútoků. V 48. minutě tým MFK jednu takovou situaci využil a opravil stavi na 4:0. Do konce utkání pak ještě padlo po jedné brance na každé straně, čímž byl určen konečný výsledek zápasu.

Branky MFK Havířov:  Ondřej Kremzar 3, Michael Carter, Ondřej Adamczik.

Sestava MFK Havířov: Stanislav Palosz – Vojtěch Toman, Jan Kisza, Patrik Žuška, Ondřej Konig, Marek Košč, Šimon Sedláček, Ondřej Adamczik, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Ondřej Kisza.

Trenér: Petr Miskovič

MFK HAVÍŘOV U13 – KRNOV U13 2:6 (1:4)

V dalším kole jsme přivítali hráče z Krnova. V úvodu zápasu byla hra z obou stran opatrná a postupem času nás soupeř zatlačil. Po našich chybách nám soupeř dal tři branky. Pak jsme využili jednu z naších šancí a dali branku. Do poločasu hosté přidali ještě jeden gól.

Na začátku druhého poločasu jsme dali další branku a snažili se soupeře zatlačit. Byly i šance, ale vše pochytal gólman nebo jsme trefili břevno. Pak dvakrát ještě z brejku skóroval soupeř na konečných 2:6. Prohráli jsme, ale i přesto jsme si vzali něco pozitivního. Někteří noví hráči zapadli do týmu a mile překvapili. Hodně hráčů je ještě na prázdninách, ale jak budem kompletní, tak věřím že se nám začne dařit a budou i vítězství. 

Branky: Fedor Lukáš, Žuška Patrik 

Sestava: Janák Daniel – Zálejský Jan, Žuška Patrik, Stöcker Adam, Stambolidis Nikolas, Jasanský Jakub, Košč Marek, Fedor Lukáš, Kozák Vojta, Rychlík Vojtěch, Podaný Jan – Bernatík Jan.

Trenér Vladimír Šeda