O těsné výhře rozhodl jediný gól

O těsné výhře rozhodl jediný gól

V utkání s Novým Jičínem jsme zaznamenali první výhru v sezoně.

MFK HAVÍŘOV – TJ NOVÝ JIČÍN 1:0 (1:0)

V první půli jsme měli územní převahu, která vyústila v zasloužené vedení. V závěru poločasu se v pokutovém území nejrychleji zorientoval Marko Stanojkovič, který poslal Indiány do zaslouženého vedení.

Hosté předváděli bezkrevný výkon s pokusy o brejky a když ve 49. minutě přišli o vyloučeného Smolarčika, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Indiáni nadále drželi míč častěji na kopačkách a dostávali se i do šancí. Zbavitelovi vzal radost gólman hostí perfektním zákrokem. Pak neuspěli ani Förster a Malcharek. Hostům mohla pomoci jedině naše chyba. A hrubka opravdu přišla. Lukáš Skoupý při rozehrávce zaváhal a nabídl tutovku Klepáčovi. Ten naštěstí pro naše barvy mířil jen do břevna. Naši hráči znervózněli a hosté byli v deset paradoxně nebezpečnější, než když hráli v plném počtu. Indiáni si už ale výhru pohlídali a připsali si do tabulky potřebné tři body.

„Vzhledem k tomu co nás v týdnu a před samotným zápasem potkalo, že dva hráči nemohli nastoupit kvůli viróze, tak jsme hrozně rád, že jsme utkání zvládli. Mladí kluci s podporou těch starších a zkušenějších se s tím vypořádali dobře. V první půli to bylo od nás myslím fotbalově v pořádku, ale v té druhé, kdy šel soupeř do deseti, tak jsme úplně přestali hrát. A to přesto, že jsem nabádal, aby nedošlo k podcenění a abychom byli stejně aktivní jako v prvním poločase. V některých momentech to bylo moc profesorské, suverénní a hlavně pomalé. To mi vadilo, ale důležité je, že jsme to zvládli v této situaci výsledkově. Teď máme týden na to, aby se všichni vyléčili, říct si to špatné a připravit se na krásné derby v Dětmarovicích,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Branka: 42. Stanojkovič

Přibyl – Bajzath, Zupko, Zbavitel – Velčovský (74. Baran), Skoupý (84. Podešva), Dawid, Förster, Noga (92. Ševčík) – Stanojkovič (91. Štromp), Malcharek.