Z Jablunkova s bodem

Z Jablunkova s bodem

V úvodním kole krajského přeboru získali naši starší žáci v Jablunkově bod, mladší prohráli.

SK SPARTAK JABLUNKOV U15 – MFK HAVÍŘOV U15 2:2 (2:1)

V prvním zápase nového ročníku krajského přeboru starších žáku remizovali naši hráči na půdě SK Spartak Jablunkov 2:2. Úroveň hry odpovídala prvnímu kolu soutěže, neboť do soutěže jsme vstoupili s novým týmem, ve kterém nyní působí spousta nových hráčů a většina z nich ještě loni nastupovala za výběr mladších žáků. Domácí otevřeli skóre již v první minutě šťastnou střelou, která zapadla za záda našeho brankáře. Naše hráče úvod nezaskočil a v šesté minutě z rychlého protiútoku vyrovnalo. Ovšem již v následné minutě šli domácí do vedení, kdy po centru z pravé strany rychle zakončili pohlednou akcí. Zbytek poločasu se hrál vyrovnaný fotbal na obou stranách.

V druhé půli začalo naše mužstvo soupeře přehrávat a nejprve v 55. minutě nastřelilo tyčku z blížícím se koncem zápasu sílil tlak našeho týmu, která vyvrcholil vyrovnávací brankou v 67. minutě.

Branky: Ondřej Kremzar, Ondřej Adamczik

Sestava MFK Havířov: Stanislav Palosz – Vojtěch Toman, Jan Kisza, Ondřej Konig, Patrik Zuška, Šimon Sedláček, Ondřej Adamczik, Michael Carter, Adam Kosterec, Dominik Lakomý, Ondřej Kremzar, Ondřej Kisza.

Trenér: Petr Miskovič

SK SPARTAK JABLUNKOV U13 – MFK HAVÍŘOV U13 8:3 (4:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jsme nastoupili v Jablunkově s hráči, kteří ještě v loňské sezóně hráli za přípravku. A tak se hra podle toho vyvíjela. I když už odehráli nějaké zápasy na větším hřisti, tak někteří hráči nestíhali fyzicky. V prvním poločase nám soupeř nastřílel čtyři branky, a to po špatném bránění. V druhém poločase jsme se více dostávali do šancí a dali i branky, ale nakonec jsme prohráli. Máme na čem pracovat a vysvětlit hráčům, že bez bráněni se fotbal nehraje. Zbytečně jsme dostali branky po nedůsledném bránění.

Branky: Böhm Oliver 2, Zálejský Jan.

Sestava: Bernatský Jan – Zálejský Jan, Žuška Patrik, Stöcker Adam, Stambolidis Nikolas, Böhm Oliver, Bojda Jiří, Podaný Jan, Fedor Lukáš, Kozák Vojta, Folwarczný Dominik 

Trenér Vladimír Šeda.