V předehrávce jsme neuspěli

V předehrávce jsme neuspěli

V Heřmanicích jsme se sice ujali vedení, ale domácí si body vzít nenechali.

FC HEŘMANICE SLEZSKÁ – MFK HAVÍŘOV 3:2 (1:2)

Začátek patřil nám. Dvacet minut jsme měli více ze hry a ujali se zaslouženě vedení, když se po rohu prosadil Marek Dawid – 0:1. Pak se snesl na trávník déšť, který jako by polil domácí živou vodou. Nejdříve trefili v tutovce břevno, ale pak už udeřili. Naše výhoda rohového kopu se proměnila v brejk Heřmanických, který skončil vyrovnávací brankou. Naše defenzíva měla velké mezery a domácí další zaváhání využili k obratu skóre. Za to, že jsme neprohrávali před odchodem do kabin výrazněji, můžeme vděčit gólmanovi Mirku Přibylovi, který ještě další příležitosti domácích zlikvidoval.

Když ve druhé části domácí využili další otevřené obrany ke gólovému brejku, zdálo se bát o osudu zápasu rozhodnuto – 3:1. Jenže pak se uvolnil Jan Klejnot a jeho centr usměrnil do branky Pavel Malcharek – 2:3. Závěr přinesl náš tlak, vyrovnání viselo na vlásku, ale domácí hru rozkouskovali a výhru s vypětím všech sil uhájili.

„Do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře, protože jsme dali rychlý gól. Jenže pojistiti náskok se nám nepodařilo a soupeř nás potrestal z našeho rohu. Od této chvíle už to bylo takové všelijaké. Každopádně sami cítíme, že nás na hřišti bylo hodně, kteří umíme zahrát mnohem líp. Z tohoto pohledu jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek. Prostě jsme neodehráli dobrý zápas a je třeba se z toho poučit pro příště,“ uvedl po utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 31. a 70. Opata, 43. Fojtík – 8. Dawid, 75. Malcharek.

Sestava: Přibyl – Bajzath, Zupko, Podešva – Klejnot, Förster, Matušovič (46. Noga), Chlopek (84. Velčovský) – Malcharek, Stanojkovič (69. Baran).