Na úvod remíza s Valašským Meziříčím

Zajímavý duel vítěze nepoznal.

MFK HAVÍŘOV – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:1 (1:1)

Od počátku se hrál svižný fotbal, při kterém jsme měli více z hry. Dostali jsme se i do šancí, ale ty jsme promarnili a trest přišel na druhé straně. Gólman Miroslav Přibyl vyrazil centr jen k bodu pokutového kopu a Michálek nabídnutou příležitostí nepohrdl – 0:1. Vyrovnání přišlo brzy po chybě obrany. Míč proklouzl za jednoho z beků, Boris Förster našel nezištně Pavla Malchárka, a ten zblízka nedal brankáři soupeře šanci – 1:1. Hra v tempu pokračovala až do konce první půle, ale změna skóre už nepřišla.

Ve druhé části pokračovala naše optická převaha, ale hosté byli nebezpeční. V důležitých chvílích tým podržel gólman Přibyl a z gólu se po rohu radovali nakonec Indiáni. Radost jim vzal sudí, který viděl faul na brankáře i ofsajd. Závěrečný tlak už vyšel naprázdno, takže jsme se v úvodním kole rozešli s Valašským Meziříčím smírně.

„Fotbal se hraje na góly a z tohoto pohledu je výsledek spravedlivý. Podle mě jsme měli více z hry a soupeře hlavně ve druhé půli přehrávali. Bohužel jsme se dnes trápili v koncovce, a proto jsme nevyhráli. I soupeř měl šanci, kterou mohl proměnit, ale myslím si, že tohle by bylo pro nás až kruté. Na první kolo jsme nepodali špatný výkon, ale pokud chceme vyhrávat, musíme být příště produktivní,“ řekl po zápase hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 17. Malchárek – 13. Michálek

Sestava: Přibyl – Bajzath, Zupko, Podešva – Klejnot, Dawid (70. Noga), Matušovič (80. Velčovský), Chlopek (85. Zbavitel) – Stanojkovič, Förster, Malcharek.