V poháru jde dál Hlučín

V předkole jsme podlehli po boji těsně třetiligovému Hlučínu, když jsme do posledního hvizdu bojovali o srovnání.

MFK HAVÍŘOV – FC HLUČÍN 1:2 (1:2)

Diváci viděli celkem vyrovnaný duel. My jsme udeřili jako první, když se v pokutovém území zorientoval nejlépe Pavel Malchárek, který po otočce otřel svoji střelu u jednoho z beků a míč skončil vsíti – 1:0. Hosté zrychlili hru a dokázali po dvou povedených akcích skóre otočit.

Ve druhé části pokračovala vyrovnaná bitva. Ke konci jsme si vytvořili obrovskou šanci, ale tu Marko Stanojkovič trestuhodně zahodil. Dvě minuty před koncem jsme dokonce vyrovnali, ale radost nám vzal hlavní sudí, který viděl faul na brankáře, takže hosté vedení udrželi a mohli se radovat z postupu do hlavní části.

„Dnes jsme prohráli zápas, protože jsme úplně zbytečně přestali hrát po našem vedoucím gólu. Byla to taková hluchá dvacetiminutovka, která nás vyřadila z poháru. Jinak si myslím, při vší úctě k soupeři, že jsme byli fotbalovější, běhavější a prostě lepší. Hlavně ve druhé půli to bylo na jednu branku, a ten kdo tu byl, tak to viděl. Soupeř byl lepší v produktivitě, protože své šance proměnil a my naopak ne. Ale to tak někdy chodí. Každopádně chci svým hráčům poděkovat, protože hráli fotbal, na který se dá dívat a ne kopanou. Soupeři gratuluji k postupu a věřím, že my budeme díky tomuto zápasu ještě lepší tým, když to hráči dobře pochopí,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 11. Malchárek – 21. Jančík. 41. Štefek

Sestava: Směták – Bajzath, Zupko, Dawid (75. Velčovský) – Klejnot, Förster, Matušovič, Skoupý, Chlopek – Malchárek, Stanojkovič.