Závěrečné loučení U11

Poslední zápas sezony jsme symbolicky odehráli jednak na vlastním hřišti a jednak se jmenovcem a jedním z nejlepších mužstev nejen okresu, ale i celého regionu – MFK Karviná. Jelikož soupeř měl ambice na vítězství v celé soutěži, poslali k nám to nejlepší, co v ročníku 2008 mají. Přetahovali se s Havířovským Slovanem o počet vstřelených golů, což je jediným kritériem této soutěže. Je tedy pochopitelné, že nejlepší střelci se objevili právě ve čtvrtek u nás.

Nastoupili jsme s defenzivní taktikou. Otevřít hru takovému soupeři znamená počítat pouze branky v naší síti. Záhy jsme se přesvědčili, že jsou to chlapci také jen z masa a kostí. Je pravdou, že v zahuštěné obraně se špatně prosazuje a my navíc vyráželi do nebezpečných brejků. Hezké přihrávky, hra do šíře hřiště, nesmírná bojovnost a obětavost od všech zdobily náš výkon. V prvním poločase jsme se dopustili několika chyb a čtyři z nich byly po právu ztrestány. Správný důraz před bránou předvedl Danek F., když po střele Pendyho a odrazu od břevna nekompromisně zakončil. Poločas 1:4, ale především předváděná disciplinovaná hra vůbec nebyla špatným vysvědčením. 15 – ti měsíční práci kluci zúročili ve druhém poločase. Přizpůsobili se tvrdosti soupeře a vyrovnali hru. Karviná vstřelila již jen jeden gol. My snižovali z penalty Vojtou K. a to ještě nejlepší střelec Pendy jednu neproměnil. I další naše šance nebyly využity a tak zápas dospěl k výsledku 2:5 pro karvinskou akademii.

Byla to opravdu příslovečná „třešnička na dortu“. Za výsledek ani výkon se zdaleka nemusíme stydět. V tomto zápase jsme ukázali fotbalovou vyspělost jak po technické, tak i po taktické stránce. Kluci hráli disciplinovaně a ve svých morálně – volních vlastnostech si sáhli až na dno. Přesně takhle se fotbal hraje a všechny tyto aspekty se na hřišti musí objevovat. Dobrá hra „bez srdce“ a naopak – srdce bez fotbalovosti – nestačí. My to skloubili a s čistým štítem můžeme přejít do kategorie „Mladší žáci“.