Statečná U11

Do čtvrtečního zápasu jsme vstoupili zodpovědně a koncentrovaně. Čtvrthodinku jsme udržovali trojici dětmarovických střelců na distanc. Pravda, trefili nám 2x tyč a jednou břevno, ale ani my jsme jim nezůstali nic dlužní. A už vůbec ne po důrazu Pendyho a jeho brance, ke které za pár minut přidal další. I nadále se hrál pohledný kombinační fotbal z obou stran. Před poločasem jsme však inkasovali dva goly a na přestávku odcházeli s remízou. Druhé dějství se odvíjelo podobně s tím, že soupeř se dostal do vedení. Marná byla naše snaha, snad opět scházel důraz před golmanem soupeře, snad štěstí po tyči Domiho…Škoda, že jsme nepřidali 2 – 3 branky, které mohou v konečném zúčtování chybět. Také remíza by byla celkově spravedlivější, ale tak to ve fotbale chodí. Každopádně stydět se nemusíme. Odevzdali jsme poctivý a statečný výkon.

Do dalšího zápasu jsme nastoupili v sobotu v kategorii U12. Zdecimovaný kádr v počtu „9“ nastoupil proti favoritovi s odhodláním ubránit co se dá, zkusit se utrhnout do „brejku“ a poškádlit domácí tým. Fyzická i věková převaha soupeře na každém postu byla více než zřetelná. Heroický výkon 9 statečných tak pochopitelně nemohl stačit. Ve velkém dusnu a sotva s jedním náhradníkem nešlo již ve II. poločase déle vzdorovat. I tak jsme předvedli pár zdařilých fotbalových kombinací. Je na místě a přinejmenším slušné poblahopřát soupeři ke krásnému vítězství v poměru 17:1, které dlouho a bouřlivě slavili nejen na hřišti, ale i v šatně. Našim chlapcům naopak poděkovat, že se nezalekli a statečně bojovali až do konce v tomto zcela nerovném souboji.

Kdo bylo těch 9 statečných? Danek Rédr – Ondra, Pendy, Niko, Danek Fučík (K), Tobi, Oli, Vojta a Lukáš.