Vítězná omluva vyšla na jedničku

Indiáni se rozloučili se svými příznivci výhrou. V posledním domácím zápase porazili Bruntál a teď je čekají tři zápasy venku.

MFK HAVÍŘOV – FC SLAVOJ OLYMPA BRUNTÁL 2:1 (0:1)

Od počátku bylo patrné, že Indiáni berou omluvu za poslední domácí prohru vážně. Snažili se bát aktivní a hrnuli se do koncovky. Jejich zakončení ale nebylo dobré, takže přišel trest. Hosté se vymanili z tlaku a vypracovali si šance i standardní situace. Po jedné z nich se ujali vedení, které udrželi do konce první půle.
I do druhé půle vletěli Indiáni s vervou, ale vyrovnání přes šance stále nepřicházelo. S přibývajícím časem začali otvírat obranu a hosté byli blízko pojistce. V důležitých momentech podržel tým brankář Radim Směták. Naši hráči byli nakonec za aktivitu zaslouženě odměněni. Střídající Patrik Chlopek vtrhl do velkého vápna a připravil snadnou branku pro Tomáše Wojnara. Nadšeně hrající Indiáni pak dokonali obrat. Bruntálští sice odvrátili standardku, ale na vrácený míč už nezareagovali a volný Tomáš Bajzath ho poslal hlavou přesně k tyči – 2:1. Tím rozhodl velmi zajímavý a dramatický zápas, při kterém se diváci určitě nenudili.

„Podle mě dnes kluci podali nejlepší jarní výkon. Bylo tam úplně vše, co tam mělo být a všichni hráli výborně. Z čeho mám však největší radost, tak z toho, že zápas rozhodl kluk, který si to podle mě a myslím, že nejsem sám, zasloužil nejvíc, a to za to, jaký je člověk. Tahle chvíle byla úžasná,“ mohl chválit hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 75. Wojnar, 81. Bajzath – 27. Kovařík.
Sestava: Směták – Bajzath, Zupko, Igbinoba –  Matušovič, Klejnot, Dawid, Velčovský – Wojnar, Skoupý, Malchárek.