Starší žáci slaví triumf v krajském přeboru

Po vítězství v Novém Jičíně si naši starší žáci zajistili s předstihem první místo v soutěži. Mladší naopak utrpěli debakl.

Nový Jičín U15 – MFK HAVÍŘOV U15 2:4 (0:1)

„Potřebovali jsme udělat poslední krok a s předstihem dotáhnout soutěž do vítězného konce. Chuť všech bylo obrovská. Cítil jsem, jak moc všichni chtějí, odhodlání bylo vysoké. První půle nebyla z naší strany dobrá, vázl nám střed pole, vepředu jsme nebyli nápadití. Přesto jsme se dostali do poločasového vedení. Druhá půle už byla lepší. Soupeře jsme přitlačili na vlastní polovinu a postupně díky výborné ofenzivní činnosti navyšovali na 4:0. Soupeř nejdříve z penalty snížil, o chvíli později po chybě v defenzívě to bylo 4:2. Tento výsledek zůstal až do konce a my se díky tomuto vítězství stali vítězem své soutěže. Oslavy nejen na hřišti, ale i v kabině a autobuse byly skvělé, všichni jsme si vše náramně užili. Tým zaslouží velkou pochvalu a uznání,“ chválil kouč Petr Válek.

Branky: Štachel Lukáš 3, Čípel Matyáš.

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Michalčík Adam, Bednář Adam, König Ondřej, Běčák Martin, Adamczyk Ondřej, Pražák Adam, Štachel Lukáš, Holinka Michal, Kremzar Ondřej, Kurečaj Daniel, Počil Jakub, Nikolis Giorgio.

FK NOVÝ JIČÍN U13 – MFK HAVÍŘOV U13 17:0 (8:0)

Mladší žáci dostali velký výprask od hráčů Nového Jičína. „Jsem zklamaný přístupem k zápasu většiny hráčů. Do zápasu jsme vstoupili jen jako diváci. Takhle se fotbal nehraje. Budeme si to muset vysvětlit a nějak už tuhle sezónu dohrát. Čekají nás další těžcí soupeři a musíme se na ně připravit, tak ať se to už neopakuje,“ upozornil trenér Vladimír Šeda.

Sestava: Kisza Ondřej – Kisza Jan, Žuška Patrik, Zálejský Jan, Stojmenovič Bogdan, Hanes Tadeáš, Carter Michael, Kosterec Adam, Kosč Marek, Podaný Jan.