Žáci zlikvidovali tříbrankové manko a získali pohár

MFK HAVÍŘOV U15 – MFK KARVINÁ U15 4:1 (1:0)

První zápas finále poháru OFS na hřišti soupeře jsem hrubě nezvládli a po porážce 4:7 před námi stál nelehký úkol. Jedině výhra o tři a více gólů nám mohla zajistit celkový pohárový triumf. První půle co do šancí patřila hostům. My se nemohli dostat přes výbornou defenzívu soupeře a naopak často chybovali v naši defenzivní činnosti. Mezihra nám i přes snahu nevycházela. Tam chyběla lehkost ve hře, myšlenka, moment překvapení. I přesto jsme se šťastně dostali do poločasového jednobrankového vedení. Druhou polovinu utkání hodnotím jedním slovem, absolutní. Hra, kterou jsme se prezentovali, absolutně korespondovala s tím co trénujeme. Začali jsme lépe spolupracovat, být důslednější v osobních soubojích, vyvíjet neustálí tlak na soupeře ve všech částech hřiště, perfektně jsme řešili finální fázi. Vše si sedlo a vyústilo v zasloužené vítězství. Týmu jsem před utkáním věřil. Viděl jsem na všech odhodlání nepříznivý vývoj dvojzápasu zvrátit. Přístup všech byl fantastický a tohle je pro mne nejcennější,“ zhodnotil trenér Petr Válek.

Branky: Štachel Lukáš, Čípel Matyáš, Běčák Martin, vlastní.

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Michalčík Adam, Bednář Adam, König Ondřej, Běčák Martin, Adamczyk Ondřej, Pražák Adam, Štachel Lukáš, Holinka Michal, Kremzar Ondřej, Kurečaj Daniel, Počil Jakub, Nikolis Giorgio.