Zápasový kolotoč U11

Další fotbalový týden je za námi. Bojovali jsme střídavě v kategorii U12 a ve své. Společným jmenovatelem prvních dvou zápasů byl Inter Petrovice. Ve středu vyběhlo 10 našich šikulů společně s pěti kmenovými hráči proti starším Petrovičákům. Ti si přišli jako jasný favorit zastřílet, ale opak byl pravdou. Vyhráli sice 2:4, ale zadarmo to neměli a o výsledek se museli strachovat.
Zcela jiný průběh měl zápas následujícího dne. Tentokrát se sešly stejně stará mužstva. Nabuzení střeleckými hody v Orlové se Indiánci snažili oskalpovat dalšího soupeře. Chvíli jim trvalo, než se srovnali s mokrou trávou. Brankostroj opět otevřel Pendy a záhy se přidali další. Varováním nám bylo, že po každém vstřeleném golu jsme soupeři doslova věnovali možnost kontaktní branky (jednu jsme si dokonce vsítili sami). Poločas 4:3 nabádal k obezřetnosti. Naštěstí – chlapci II. poločas zvládli báječně. Vzadu minimum chyb a k Pendyho 4 brankám přidal hattrick všudypřítomný Oli. Po brance vsítil i Danek F., Luky a Jirka. Na kluzkém terénu jsme viděli krásné akce. Ty často rozjížděl spoluhráčům Vojta. Hromadu střeleckých pokusů jsme zaregistrovali u Domiho. Ten výjimečně vyšel naprázdno. Za zmínku stojí dvě výstavní trefy z dálky a to levýma nohama od ortodoxních praváků. Je vidět, že tlak na používání obou končetin v tréninku je na místě. Oba naši brankáři (Danek R.+ Danek J.) se předvedli na nebezpečně mokré trávě ve velmi dobrém světle. Za inkasované goly určitě nemohli a míče se jim dařilo solidně rozehrávat. V obraně Ondra, Ivo a Niko úspěšně tupili hroty soupeře a k ničemu většímu je nepustili.Nutno pochválit naprosto celý tým za srdce, jenž na hřišti nechávají. Tohle je základem úspěchů, nejen ve fotbale.
Jak se již stalo zvykem, o víkendu jsme sehráli další utkání za U12 a to na půdě poslední Doubravy. Vzhledem k pestré škále jejich ročníků jsme s kolegou Vláďou Šedou sáhli k variantě „zaměstnání“ celé naší U11. Pro doplnění si zahráli Honzové Podaný se Zálejským a Ondra na II. poločas do brány. Oba brankáři udrželi čisté konto. S těžkým terénem se spíše potýkali útočníci a zápas proměnili ve festival promarněných šancí. Trefovali tyče, překopávali poloprázdnou branku soupeře, vystavovali se do offsidu…ale i takové zápasy jsou pro ně důležité a trenérovi mnohé napoví. Těší, že branky stříleli i sváteční
střelci U12 Honzové Zálejský a Podaný (dokonce 2!). Výsledek nepřeceňujme, ale važme si jej a mějme z něj radost. Našim chlapcům zase přejme další goly v soupeřových sítích.