Žáci bojovali na třech frontách

Žáci bojovali na třech frontách

V krajském přeboru starší žáci opět zvítězili, mladší naopak body soupeři přenechali. V okresním přeboru mladších žáku prohráli naši hráči derby se Slovanem Havířov.

MFK HAVÍŘOV U15 – KOPŘIVNICE U15 6:3 (4:0)

První poločas nám vyšel dobře. Často jsme byli na míči, dokázali jsme využívat nabídnuté šance. Byla snaha všech spolupracovat. Druhá půle už byla horší. Hlavně v defenzívě, kde jsme nedokázali obsazovat hráče soupeře a i díky tomu třikrát inkasovali. Hodně jsme drželi míč a tím přestali hrát kombinační fotbal. V tomto utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil trenér Petr Válek.

Branky: Štachel Lukáš 2, Běčák Martin 2, Pomykacz Jan, Bednář bary Adam

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Venglář Filip, Michalčík Adam, Bednář Adam, König Ondřej, Běčák Martin, Adamczyk Ondřej, Pražák Adam, Štachel Lukáš, Bednář bary Adam, Holinka Michal.

MFK HAVÍŘOV U13 – Kopřivnice U13 1:2 (1:1)

Ve sváteční odpoledne přijeli hráči z Kopřivnice. Hned ve 4. minutě se soupeř ujal vedení a naše hra začala být kostrbatá, dělali jsme hodně chyb a jen díky střelecké potence soupeře jsme nedostali další branky. Do poločasu jsme stačili ještě vyrovnat brankou Marka Košče. Do druhé půle jsme si řekli, že musíme hrát jinak, nedělat chyby a zkusit více střílet. Jenomže naše hra byla zase stejná jako v prvním poločase, a tak nás soupeř potrestal za naší pasivitu další brankou a stanovil tak konečný výsledek 1:2.

„Je to už v řadě druhý zápas co jsme nepředvedli dobrý výkon a prohráli jsme. Zase jsme hráli zakřiknutě, dělali hodně chyb a nehráli to co jsme si řekli. Budeme si to muset zase na tréninku vysvětlit, jak se má hrát s nasazením a jak hlavně nedělat chyby. Můžeme prohrát, ale předvést takový výkon je ostuda. V tréninku pracujeme na tom, co nám moc nejde, co musíme zlepšit a pak přijde zápas a nehrajeme tak, jak by jsme měli. Snad si to hráči uvědomí, že fotbal se bez bojovnosti nedá hrát,“ konstatoval trenér Vladimír Šeda

Branky: Košč Marek

Sestava: Kisza Ondřej – Kisza Jan, Žuška Patrik, Zálejský Jan, Stojmenovič Bogdan, Sedláček Šimon, Carter Michael, Kosterec Adam, Kosč Marek, Podaný Jan.

SLOVAN HAVÍŘOV – MFK HAVÍŘOV U12 6:1 (2:0)

Ve sváteční den, nastoupili naši žáci společně se starší přípravkou v derby proti Slovanu Havířov. I když měli domácí výškovou převahu a za nás nastoupili i o tři roky mladší kluci, tak to nebylo na hřišti vůbec znát. Domáci sice dali do poločasu dvě branky, ale kluci se Slovanem hráli vyrovnanou partii. Ve druhém poločase byl už na tom soupeř lépe, protože už našim klukům docházely síly a tak domácí dali ještě čtyři branky. V závěru jsme stačili ještě skórovat brankou Kosterce na konečný výsledek 6 :1. Přesto že jsme prohráli, tak musím poděkovat všem a hlavně hráčům z přípravky za předvedený výkon, že se nezalekli a hráli se soupeřem vyrovnanou hru. Je vidět dobrá práce s hráči z přípravky a že kluci pod vedením trenéra Pavla Fukaly fotbalově rostou.

Trenér Vladimír Šeda

Branky: Kosterec Adam

Sestava: Kisza Ondřej – Žuška Patrik, Hlavatý Ivo, Mrozek Maxmilian, Zálejský Jan, Kosterec Adam, Kroupa Aleš, Fedor Lukáš, Rychlík Vojtěch, KozákVojta, Folvarczny Dominik, Podaný Jan, Böhm Oliver, Stambolidis Nikolas, Janák Daniel.