Hráči U11 se dočkali

Konečně je to tady a tréninková píle se může přetavit do zápasů, řekli si chlapci starší přípravky (roč. 2008 – 2009) a začali hned zostra. 15. týden roku jim dal pořádně zabrat. Během čtyř dnů polovina mužstva absolvovala tři mistrovská utkání, další kluci dva. Od jarní sezony nastupujeme totiž i v kategorii mladších žáků v okresním přeboru jako U12. Složitější to bylo především s ohledem na počasí. Dalšími faktory, se kterými se museli poprat byla většinou fyzická převaha soupeře, rozměry hřiště a v neposlední řadě nové pravidlo o postavení mimo hru. Dalším úskalím je rozložení sil na celý zápas a hra sedmi hráčů v poli. Skýtá to pro ně více variability jak v obranné, tak především v útočné fázi. A jak jsme si vedli?

První zápas s Věřňovicemi výhra 2:1. Mužstvo složené půl na půl s kmenovými U12. První gol na jaře a vůbec v této kategorii dal Danek Fučík. Dalších pět našich kluků odehrálo velice solidní zápas. Hned na druhý den jsme jeli na „svůj“ do Těrlicka. Po 1. Slabém poločase jsme sehráli skvělou partii, bohužel ztrátu se nepodařilo dohnat (poločas 4:0). Prohra 8:4 rozhodně ostudou nebyla. III. zápas tohoto cyklu byl sehrán na B. Rychvald. Tady se již zapojila kompletní sestava, ač o rok či dva mladší. Prohrané utkání 6:1 vůbec nemusí mrzet. Zanechali jsme na půdě soupeře velice dobrý dojem. Krásným golem se blýsknul Vojta Kozák a pochvalu zaslouží úplně všichni!

Tento týden máme „svoje“ volno v U11, proto jsme se domluvili, že ve středu 17.4. 2019 odehrajeme s kompletní sestavou match o kategorii výše. Soupeřem bude Viktorka Bohumín. Tímto Vás všechny zveme. Na závěr bych rád zdůraznil skvělou spolupráci s trenéry Vláďou Šedou a Vaškem Hanyášem, díky kterým máme možnost se o to lépe a více připravovat na příští sezonu. Zkušenosti z jarních zápasů nelze totiž ničím nahradit a věřím, že chlapci budou z toho v budoucnu profitovat.