V Novém Jičíně jsme předvedli v oslabení nevídaný obrat

V Novém Jičíně jsme předvedli v oslabení nevídaný obrat

Ojedinělá podívaná v podání Indiánů. Nezlomilo je oslabení ani dvoubranková ztráta. 

FK NOVÝ JIČÍN – MFK HAVÍŘOV 2:3 (1:0)

Nový Jičín je sice na jaře jen stínem podzimního suveréna a postupně opouští čelo tabulky, ale určitě se nejedná o druhořadý tým. Ve 34. minutě byl po faulu vyloučen Igbinoba a po jeho zákroku se navíc kopala penalta. Tu Novojičínští proměnili a jejich šance na úspěch rapidně vzrostly.

Když na začátku druhé půle zvýšili domácí na 2:0, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Jenže Indiáni ukázali silný charakter a nepříznivému osudu se neuvěřitelným způsobem vzepřeli. V deseti bojovali a v 72. minutě se dočkali snížení po gólu Tomáše Wojnara. To naše hráče nabudilo a v hektickém závěru to přišlo. V 85. minutě srovnal Lukáš Skoupý a o dvě minuty později dokonal málo vídaný obrat kanonýr Wojnar, který si připsal už patnáctou branku v této sezoně. Po závěrečném hvizdu propukla v havířovských řadách obrovská radost a domácí hráči asi ještě teď nechápou, co se stalo.

„Otočit zápas z 0:2 na 3:2 a pouze v deseti lidech, tak to mám je tolik… Klobouk dolů před mými hráči. Podali heroický výkon a já jsem na ně neskutečně hrdý. Hrozně jim to přeji, ať si to patřičně užijí, protože tohle mohou zažít pouze jednou za život. Zároveň to byla ta nejlepší možná odpověď pro všechny kritiky, kteří vždy vylezou, jen když se nedaří. Ale to už tak chodí. Jen aby věděli, že já za svými hráči stojím a stát budu, protože je znám a vím, co umějí. Mějte se hezky a přejte nám to stejně jako to přejeme my vám. My jdeme dále pokorně pokračovat,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 72. a 87. Wojnar, 85. Skoupý

ČK: 34. Igbinoba

Sestava: Směták – Klejnot (90. Ševčík), Bajzath, Igbinoba, Skoupý – Dawid, Zupko – Chlopek, Wojnar, Förster (88. Velčovský) – Malchárek (46. Zbavitel).