Indiáni podlehli Hranicím po pětigólové přestřelce

Indiáni podlehli Hranicím po pětigólové přestřelce

Diváci si užili rušný zápas s pěti brankami a řadou šancí. 

MFK HAVÍŘOV – SK HRANICE 2:3 (0:1)

Do utkání vstoupili lépe hosté. Šišlákova zdánlivě lehká střela skončila v 15. minutě v síti – 1:0. Vyrovnat mohl téměř okamžitě Pavel Malchárek, ale po kličce gólmanovi mířil z úhlu jen do postranní sítě. Kupili jsme množství chyb v rozehrávce, takže Hraničtí měli několik velkých šancí náskok zvýšit. Tomu zabránil skvělými zákroky brankář Miroslav Přibyl, který mnohonásobně odčinil zaváhání při první brance.

„Dne sjsme neuvěřitelným způsobem promrhali první poločas. Nehráli jsme vůbec nic z toho, co jsme si opřed zápasem řekli a náš výkon byl doslova katastrofální. Všichni ztráceli úplně jednoduché míče, báli se hrát, směrem dozadu to bylo laxní a můžeme být rádi, že jsme prohrávali pouze o gól. Prostě všechno špatně,“ kritizoval hráče za první dějství trenér Miroslav Matušovič.

Ve druhé části jsme byli aktivnější a šli za vyrovnáním. Po perfektním přímém kopu Borise Förstera jsme se ho v 54. minutě zaslouženě dočkali. Když v 74. minutě poslal zdánlivě ztracený míč před branku Igbinoba a Malchárek šikovnou teční dokonal obrat, zdálo se že hostům už nezbyly síly. Jenže co se Indiánům v první půli nepovedlo zvládli hosté dokonale. Hned po rozehrání se opřel do míče Šišlák a po teči neměl Přibyl šanci – 2:2. O tři minuty později si hranický špílmachr připsal ke dvěma gólům ještě nahrávku na vítěznou branku Bezděka. Indiáni po tomto šoku dřeli až do závěrečného hvizdu, ale vyrovnat už nedokázali, když se na druhé straně po brejcích ještě několikrát vyznamenal brankář Přibyl.

„O přestávce byla bouřka, hráči si to uvědomili a podařilo se nám zápas otočit. Jenže o minutu později dostaneme po tečované střele pro nás nešťastný gól a za chvíli další. Navíc zrovna prožíváme období, že co máme proměnit, tak nedáme a dostaneme gól plně ze všeho. Každopádně se nemáme na co vymlouvat. Musíme si uvědomit, že odehrát slušně pouze poločas bestačí a že nám nikdo nepomůže. Musíme se z toho dostat sami,“ dodal Matušovič.

Branky: 54. Förster, 74. Malchárek – 15. a 75. Šišlák, 78. Bezděk

Sestava: Přibyl – Chlopek, Igbinoba, Zbavitel – Klejnot, Wojnar, Zupko, Dawid (69. Velčovský), Skoupý – Malchárek,  Förster.