V Dětmarovicích rozhodl derby jediný gól

V Dětmarovicích rozhodl derby jediný gól

Druhé jarní derby jsme tentokrát nezvládli.

SK DĚTMAROVICE – MFK HAVÍŘOV 1:0 (0:0)

Proti tradičnímu soupeři jsme se tentokrát nedokázali prosadit. Na branku z úvodu druhé půle jsme nedokázali odpovědět. Nejblíže k vyrovnání měl kanonýr Wojnar, ale tomu tentokrát chybělo ke štěstí pár centimetrů.

„Byl to takový klasický zápas o jednom gólu. Soupeř ho dal a my ne, takže nezbývá nic jiného, než mu pogratulovat k vítězství. Momentálně se nejvíc trápíme v koncovce, protože neproměníme vůbec nic a vzadu děláme školácké chyby, kvůli kterým přicházíme zbytečně o body,“ okomentoval krátce zápas hrající trenér Miroslav Matušovič.

„Ale spíš mě mrzí jiná věc, a to, když vidím, jakým směrem se to na spousty místech ubírá. Ne všichni, ale hodně lidí a hlavně trenérů se diví, že nemáme v republice fotbalisty. Na ty, které máme tak pouze nadávají, i když máme vychovávat fotbalisty právě my, tak je učí míče pouze odkopávat a nakopávat co nejdál. To vidím na turnaji přípravek a vidím to i v mužích. A z mého pohledu je to hodně smutné. Fotbalovost se vytrácí, dělá se vše jen pro výsledek. Pak když vidíme jiné země, tak se divíme, že jim to tak jde a nám ne. Zároveň se hodně zapomíná na to, že se ten fotbal dělá kvůli lidem na tribuně. Všichni bychom chtěli plné stadiony a přitom jim nabízíme častokrát jen holomajznu. A znovu se divíme, že jich je málo. Prostě začarovaný kruh, a to mě mrzí,“ dodal Matušovič.

Sestava: Přibyl – Chlopek, Igbinoba, Zbavitel – Klejnot, Wojnar, Zupko, Dawid (75. Bajzath) – Matušovič (60. Velčovský), Skoupý, Förster.