Doma jsme zaznamenali zbytečnou ztrátu

Doma jsme zaznamenali zbytečnou ztrátu

Na výhru v Bohumíně jsme nenavázali a doma jen remizovali s Heřmanicemi.

MFK HAVÍŘOV – FC HEŘMANICE SLEZSKÁ 1:1 (1:1)

V úvodu jsme vytvořili několik, chyb v defenzívě a hosté jednu z nich potrestali. Brankář Směták sice velkou šanci Heřmanic zlikvidoval, ale na dorážku už byl krátký. Byli jsme aktivnější a drželi častěji míč na kopačkách. První obrovskou šanci hosté ještě zázračně přežili díky reflexivnímu zákroku gólmana. Pak byl sražen v tutovce Malchárek a sudí nařídil pokutový kop. Ten ale Tomáš Wojnar neproměnil. Náš tlak pokračoval a a Wojnar své zaváhání napravil, když zužitkoval parádní nahrávku Lukáše Skoupého. Do konce první půle jsme se tlačili za získání vedení, ale nedosáhli jsme na něj.

Ve druhé půli naše převaha pokračovala, ale nebyla tak výrazná a hlavně jsme dlouho nezaznamenali šancí. Heřmaničtí vsadili na obranu a ojedinělé protiútoky. Přesto moc nechybělo, aby si odvezli nečekanou výhru. Míč po jedné akci těsně minul břevno. V samotném závěru sahali po závaru po třech bodech i Indiáni, ale míč těsně minul tyče, takže jsme se s ostravským soupeřem rozešli smírně.

„Mrzí mě, že jsme v domácím prostředí nepotvrdili výhru z Bohumína. Hlavně kvůli lidem, kteří nás přišli podpořit v hojném počtu. Určitě jsme byli fotbalovější než soupeř a hráli s míčem, ale něco tomu chybělo. A když k tomu přijde to, že neproměníme penaltu a zahodíme stoprocentní šance, tak bohužel nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Ale i takový je fotbal a přece hráčům neurvu hlavu, protože jsme přesvědčený, že ten gól dát chtěli,“ konstatoval trenér Miroslav Matušovič.

„Chci poděkovat všem lidem, kteří nás dnes přišli podpořit a bylo jich hodně. Zároveň jim slibuji, že uděláme vše proto, abychom uspěli v Dětmarovicích a všichni jsme se zase potkali za čtrnáct dnů při domácím zápase,“ díval se dopředu Matušovič.

Branky: 39. Wojnar – 13. Václavík

Sestava: Směták – Chlopek, Igbinoba, Zbavitel – Klejnot, Wojnar, Zupko, Skoupý – Dawid (67. Bajzath), Malchárek (47. Velčovský), Förster.