Žáci s Rýmařovem zabodovali

V prvním jarním klání krajského přeboru starší žáci Rýmařov jasně přehráli, mladší vybojovali bod.

MFK Havířov U15 – Rýmařov U15 8:3 (3:1)

Přípravná utkání se nám herně moc nedařila, tudíž panovaly mírné obavy z prvního ostrého startu proti třetímu týmu soutěže. Ty však byly zbytečné, tým se prezentoval velmi kvalitním výkonem, přístup všech byl na jedničku. I přes tři inkasované góly jsem byl se hrou defenzívy proti silnému Rýmařovu spokojený. Velice dobře nám fungovala mezihra a útočná fáze. Tady byl velký rozdíl mezi námi a soupeřem. Klobouk dolů před kluky z mladších žáků, kteří s námi odehráli toto utkání. U nich nebylo poznat, že jsou o dva roky mladší, podali velice dobrý výkon. Panuje velká spokojenost jak ze samotné hry, tak z příkladného přístupu všech hráčů.

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Čípel Matyáš, Bednář Adam, Nikolis Giorgios, Kurečaj Daniel, Holinka Michal, Běčák Martin, Toman Vojtěch, Venglář Filip, Michalčík Adam, Počil Jakub, Carter Michael, Kosterec Adam, Volný Matyáš, Kremzar Ondřej, Palosz Standa

Branky: Pomykacz Jan 5, Počil Jakub, Čípel Matyáš, Běčák Martin

MFK Havířov U13– Rýmařov U13 2:2 (1:1)

Po zimní přestávce, konečně přišel první mistrovský zápas. Přivítali jsme mužstvo z popředí tabulky, Rýmařov. Hosté se hned od začátku snažili dobývat naší branku, ale díky obraně a hlavně golmanovi, jsme první tlak soupeře ustáli. Pomalu jsme se také dostávali do šancí a jednu jsme využili po střele Michala Audyho. V závěru poločasu stačil soupeř vyrovnat. Do druhého poločasu, jsme vstoupili zakřiknutě. Soupeř nás zatlačil a ze standardní situace se dostal do vedení. Postupem času ale soupeři docházely síly a začal dělat chyby. Dostávali jsme se tím více před jejich branku a po druhé brance Michala Audyho jsme skórovali na konečnou remízu 2:2. Chci poděkovat klukům za bojovnost,že hráli srdíčkem,nebáli se silného soupeře.a dokázali makat až do konce zápasu.